Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Jei mokslo metų pradžios šventė vyks šeštadienį, mokytojams privaloma išmokėti didesnį užmokestį (2)

2012 Rugpjūčio 13d.

Šiais metais Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, kuri skelbiama Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme, bus šeštadienį. Švietimo ir mokslo ministerija mokyklų bendruomenėms šiemet suteikė teisę pačioms pasirinkti, kada rengti mokslo metų pradžios šventę: ar šeštadienį, ar pirmadienį, rugsėjo 3 dieną. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad tuomet už darbą šeštadienį mokytojams turės būti papildomai atlyginta.

VDI išplatintame pranešime primena kai kurias Darbo kodekso nuostatas.

Jei mokyklos mokslo metų pradžios šventę rengtų rugsėjo 1-ąją, šeštadienį, tą diena dirbsiantiems mokytojams turėtų būti apmokama kaip už darbą poilsio dieną. Darbuotojo pageidavimu, ši diena taip pat gali būti kompensuojama suteikiant jam kitą poilsio dieną arba tą dieną pridedant prie kasmetinių atostogų.

Nuo šių metų Darbo kodeksas buvo papildytas dar viena lengvata asmenims, auginantiems vaikus - darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko per metus pirmąją mokslo metų dieną, mokant darbuotojo vidutinį darbo užmokestį. Kadangi ši garantija sietina su mokslo metų pradžios švente, ja turės teisę pasinaudoti ir tėvai, kurių vaikams iki dvylikos metų mokslo metų pradžios šventė jų mokykloje rengiama rugsėjo 3-ąją.

Primintina, kad ši garantija taikytina tik tiems darbuotojams, kurie neturi teisės į visą papildomą poilsio dieną per mėnesį, t.y. netaikytina darbuotojams, auginantiems du vaikus iki 12 metų ar neįgalų vaiką iki 18 metų.

Jei švietimo įstaigose būtų nesilaikoma Darbo kodekso reikalavimų, profesinių sąjungų atstovai gali kreiptis į LŠPS specialistus dėl konsultacijų, patarimų ar pagalbos.

Šaltiniai:

http://www.vdi.lt/index.php?1378780534

http://www.delfi.lt/news/daily/education/jei-rugsejo-1-oji-vyks-sestadieni-mokytojams-teks-ismoketi-didesni-uzmokesti.d?id=59307085#ixzz23Q6WR5zW

LŠPS ir VDI informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-08-23 09:58:12 | Žinovas

Taip, automatiškai.

2012-08-17 22:35:59 | Nida

O jeigu darbuotojas nepageidauja pridėti dieną prie atostogų? Tai ar automatiškai jam sumoka dvigubai?

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.