Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Su Buhalterio diena! (0)

2009 Gegužės 8d.

Sveikiname visus švietimo įstaigų buhalterius ir finansų apskaitos darbuotojus su profesine švente.  Sveikiname kolegas Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinės sąjungos narius. Buhalterių  dienos proga linkime, kad niekada nenusvirtų rankos atstovaujant finansininkų interesams.

Kasmet antrąjį gegužės penktadienį švenčiama Buhalterių diena. Tai profesinė buhalterių diena. Buhalteriai atlieka ūkinių operacijų apskaitą. Be jų neįmanoma nė vienos įmonės veikla. Jie tvarko daugybę dokumentų: sudaro ataskaitas, išrašo sąskaitas, stebi duomenis apie įmonės turtą ir finansinę būklę, skaičiuoja pelną ir kt.

Buhalterio specialybės ištakos – civilizacijos pradžia. Jos pagrindai sukurti seniausiose civilizacijose (pavyzdžiui, Šumerų), kai iškilo būtinybė apskaityti žemės ūkio produktus ir nustatyti jų santykinę vertę. Paprasčiausios apskaitos aprašymų galima aptikti Biblijoje, Korane ir t.t.

Moderniosios buhalterijos tėvu laikomas italų mokslininkas Luka Pačioli. 1494 m. jis išleido knygą apie aritmetiką, geometriją bei proporcijas. Ji buvo plačiai naudojama kaip vadovėlis mokyklose, kur mokėsi pirklių ir amatininkų vaikai. Šiame matematinių žinių kompendiume pirmą kartą aprašyta Venecijos pirklių naudota apskaitos sistema, žinoma kaip dvejybinis įrašas. Ji apėmė daugelį neatsiejamų šiuolaikinės buhalterijos elementų.

Sovietų Sąjungos metais Lietuvoje buhalterijos specialybė iš esmės stagnavo – teisės aktai keitėsi retai, verslas neegzistavo, tad buhalterio darbas buvo monotoniškas ir nuobodus. Nepriklausomybės laikotarpiu situacija pradėjo keistis: reikalavimai darbuotojams išaugo, kilo profesijos prestižas.

Buhalterio specialybę dažniau renkasi moterys, nes šiam darbui reikalingas išskirtinis kruopštumas ir dėmesys detalėms. Vyrams neretai pritrūksta kantrybės ir kitų reikiamų savybių.

Naujausia tendencija buhalterių darbe – kompiuterizacija ir laipsniškas popierinės buhalterijos atsisakymas. Tačiau nebus taip, kad kada nors buhalterį galės visiškai pakeisti kompiuteris: Buhalterija – tai ne tik skaičiai, bet ir nuolatinė jų interpretacija, remiantis besikeičiančiais įstatymais, organizacijos tikslais ir kitais kriterijais. Tam visuomet reikės kvalifikuoto mąstančio žmogaus.


LŠMPSF sveikinimas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.