Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokytojai abejoja ar Vyriausybė vykdys savo pažadus (1)

2009 Gegužės 6d.

LŠMPSF tinklapyje balandžio mėnesį vykusi apklausa, kurioje lankytojams pasiūlyta įvertinti vyriausybės pažadus ir patikrinti ar kolegos mato grėsmes mokytojų atlyginimų mažinimui,  parodė aiškias abejonės dėl Vyriausybės pažadų laikymosi. Kita vertus, balsavusieji išreiškė pasitikėjimą profesinių sąjungų veikla.

Vertinant Vyriausybės pažadus nemažinti atlyginimų mokytojams, balsavusiųjų nuomonės išsiskyrė. Daugiau kaip trečdalis respondentų (37,7 proc.) mano, jog laukiama vasaros, kai vis dėlto bus nutarta mažinti švietimo darbuotojų atlyginimus, pasinaudojus atostogų laikotarpiu. Tokią praktiką, kai sprendimai priimami mokytojų atostogų metu (kad nebūtų per daug triukšmo), jau ne vienerius metus taiko Švietimo ir mokslo ministerija, priimdama nepalankius mokytojams teisės aktus.

Dvylika su puse procentų respondentų, suteikdami šiek tiek pasitikėjimo kredito valdantiesiems (o gal ir ironizuodami), džiaugiasi, jog mūsų Vyriausybė yra išmintinga ir mokytojų atlyginimų nemažins. Tokią išvadą sustiprina ir tai, kad beveik 22 proc. respondentų mano, jog artėja rinkimai ir valdantieji bijo prarasti balsus savo partijų kandidatams. 

Apklausos rezultatai rodo, jog šiek tiek mažiau nei trečdalis respondentų (27,23 proc.) mano, jog profesinių sąjungų perspėjimai buvo išgirsti ir Vyriausybė nedrįs mažinti atlyginimų. Vadinasi, nemaža dalis apklausoje dalyvavusių kolegų pasitiki profesinių sąjungų veikla ir mano, kad jų interesams atstovaujama efektyviai. 

Laikas parodys, kiek šie nedideliame tyrime dalyvavę mokytojai buvo įžvalgūs ir ar bus išdrįsta mažinti mokytojų algas. Nuo to, kaip pasielgs Vyriausybė, be abejo, priklausys Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos veiksmai. Federacija atidžiai stebi Vyriausybės planus, ir ketinimams mažinti dėstytojų, mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų atlyginimus bus griežtai pasipriešinta. 

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-05-06 19:54:49 | manau

SMM tikrai sugalvos kaip sumazinti...

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.