Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Spauda apie A. Bružo flirtą su valdžia (1)

2010 Rugpjūčio 18d.

Laiko ženklai

Kaip užčiaupti valdžios kritikus? Ne kiekvieną pagąsdinsi revizija ir kitokiomis problemomis per valdiškus namus. Geriausia – pamaloninti. Atrodo, kad šia sena kaip pasaulis priemone mėgina gelbėtis ir dabartinė šalies valdžia, su panika laukianti savivaldos rinkimų.

Apie racionalų valstybės turto valdymą ir jo priežiūrą prabilusi A.Kubiliaus Vyriausybė gardžius šio turto kąsnelius paslapčiomis ir visiškai neracionaliai dalija profesinių sąjungų bosams.

Vienas tokių kąsnių – per 300 kvadratinių metrų valstybei priklausančių patalpų viešbutyje Palangoje. Šias patalpas po metų metus vykusių teisminių batalijų valstybė pernai vasarą atsikovojo iš Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos ir jos vedlio A.Bružo.

Šio veikėjo ir jo bendražygių veikla jau domėjosi prokurorai. Jie išsiaiškino, kad profsąjungos vedlių kompanija už simbolinę kainą neteisėtai užvaldė jiems valstybės perduotą šį ir kitą milijoninės vertės turtą.

Tačiau Vyriausybė prieš kelis mėnesius sugalvojo šias patalpas perleisti naujai asociacijai, už kurios kyšo to paties A.Bružo ir jo bendrų ausys.

Tai – Nacionalinė pedagogų asociacija (NPA), registruota tuo pačiu adresu kaip ir A.Bružo vadovaujama profsąjunga. Jos vadovas – viešbutį Palangoje prižiūrėjęs A.Kniukšta, o vienas asociacijos steigėjų – A.Bružo dešinioji ranka E.Jesinas.

Negana to, ši organizacija buvo įsteigta likus vos kelioms dienoms iki pasitarimo ministrų kabinete, ką daryti su patalpomis Palangoje. Gal netgi galima įtarti, kad asociacija buvo įsteigta jau atgaline data – po to, kai paaiškėjo, jog Vyriausybei įstatymai neleidžia panaudos tikslais perleisti patalpų tiesiogiai profsąjungoms.

Tačiau nuo NPA ir už jos šmėžuojančių veikėjų sklindantis aferos kvapelis negadino oro Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) vadovybei, kuri skubiai tarpininkavo, kad asociacija gautų norimas patalpas.

Ministrų kabineto nutarimo projektas, numatantis viešbučio patalpas įduoti į tuos pačius nagus, iš kurių jos visai neseniai buvo išplėštos, jau atsidūrė Vyriausybės kanclerio D.Matulionio stalčiuje.

Nei ŠMM, nei Vyriausybės pareigūnai neišgali paaiškinti, kodėl valdžia lengvai dalija valstybės turtą su valdiškais namais. Tai sustiprina įtarimą, kad tokiu būdu valdžia siekia įsiteikti profsąjungai ir jos vedliams, kad tik jie ir toliau pagarbiai tylėtų dėl A.Kubiliaus vykdomos socialinės ir ekonominės politikos.

Principą „jeigu neišeina išgąsdinti, paglostyk” A.Kubilius ir jo kompanija aktyviai naudojo jau tuomet, kai kurpė vadinamąjį Nacionalinį susitarimą.

Profsąjungų atstovai tuomet netgi viešai teigė, kad kai kurių profsąjungų lyderių parašus valdžia paprasčiausiai nusipirko – suteikusi įvairių malonių arba jų pažadėjusi.

Mokesčių mokėtojų turtą parceliuojanti A.Kubiliaus Vyriausybė elgiasi amoraliai. Lygiai taip pat amoraliai elgiasi ir profsąjungų vadai. Beje, kitaip elgtis jie paprasčiausiai nemoka – dažnas, matyt, jau net pamiršo, kam apskritai yra kuriamos profsąjungos.


Per visą atgautos laisvės dvidešimtmetį lietuviškos profsąjungos taip ir netapo dirbančių žmonių gynėjomis.

Stiprių profsąjungų bijojo visos valdžios, o dabartinė – ypač. Konservatoriai paniškai bijo, kad jų valdymo gilinama krizė gali paskatinti visuomenę susitelkti masiniams protestams.

Bet ši baimė niekuo nepagrįsta, mat dauguma Lietuvoje veikiančių profsąjungų yra tik saujelės savo vadovų asmeninių interesų įkaitės.

Profsąjungų vadovus ant asmeninių interesų kabliuko užkabino politikai, kurie perleido vadinamosioms profsąjungoms iš sovietmečio „profsąjungų” paveldėtą didžiulį nekilnojamąjį turtą – viešbučius, sanatorijas, kitus visuomeninės paskirties pastatus.

Tiek valdžią, tiek profsąjungų vadovus tokia padėtis tenkina. Valdžia turi stiprų manipuliavimo profsąjungomis įrankį ir jį pasitelkusi gali sau susiorganizuoti „visuomenės paramą”.

Gerai ir profsąjungų vadams, kurie, nors ir negali pasigirti narių gretų gausa, užtat niekieno neprižiūrimi valdo daug nekilnojamojo turto vaizdingose šalies vietose.

A.Bružas, E.Jesinas ar garsioji buvusi V.Landsbergio, vėliau – pašalinto prezidento R.Pakso rėmėja A.Balsienė, kiti profsąjungų bosai nuolat minimi aferų, susijusių su nekilnojamuoju turtu, kontekste.

Antai A.Balsienė net Seimo nario mandato atsisakė, kad galėtų be kliūčių dalyvauti „Solidarumui” atitekusio nekilnojamojo turto dalybose. O jis, kaip ir „švietimiečių” dabar apžiotasis, buvo nemenkas – ir Profsąjungų rūmai ant sostinės Tauro kalno, ir bene didžiausia Lietuvoje „Nemuno” sanatorija Druskininkuose.

Ne darbuotojų teisių gynimo efektyvumu, ne gausiais mitingais ir demonstracijomis, o tik „profsąjungiečių” vadų flirtu su valdžia ir tarpusavio rietenomis dėl įtakos bei turto Lietuvos profesinės sąjungos skiriasi nuo kitų ES šalių profesinių sąjungų.


Straipsnis lrytas.lt

Susiję straipsniai

http://www.dialogas.com/laikrastis/2010/27/operacija-%e2%80%9easociacija%e2%80%9c-ir-kiti-suriku-nuotykiai/

http://www.lrytas.lt/?data=20100813&id=akt13_a1100813&p=1&sk_id=99&view=2

lrytas.lt
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-08-19 21:50:51 | ojoj

Taip ir nesuprantu, kur nuosekliai dirbančios profsąjungos rezultatai? 8 - 9 žmonių akcijos kartu su techniniu personaliu! Romukas nukopijuoja Jesino žodžius, o Jurgutis reklamuoja save spaudos atstovamsoioi

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.