Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Naujas Baltijos profesinių sąjungų judėjimo startas: pasirašytas LIZDA ir LŠMPSF susitarimas (0)

2010 Rugpjūčio 10d.

Rugpjūčio 5-6 dienomis Vilniuje su darbiniu vizitu lankėsi  Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės sąjungos (LIZDA) prezidentė  Ingrida Mikiško  ir šios organizacijos patarėja tarptautiniais klausimas Ilzė Trapencierė. Susitikimo su LŠMPSF atstovais metu buvo aptarti aktualiausi abiejų šalių švietimo profesinių sąjungų veiklos klausimai bei pasirašytas strateginio bendradarbiavimo 2010-2015 metais susitarimas. 

LIZDA Latvijoje, kaip ir LŠMPSF, jungia viso švietimo ir mokslo sektoriaus darbuotojus: nuo ikimokyklinio iki aukštojo, todėl sprendžiamų problemų spektras yra labai platus, o jų sprendimai gali būti panašūs lietuviškiems. Profesinių sąjungų atstovų diskusijos metu daugiausiai buvo kalbama apie Baltijos šalių švietimo politiką ir švietimo kokybę, pedagogų darbo laiką ir saugias darbo sąlygas, profesinį mokytojų rengimą, jų kvalifikacijos kėlimą ir pensijas. Šiuo metu, kai keičiasi mokymo ir mokymosi samprata ir kinta mokytojo vaidmuo, Lietuvos ir Latvijos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų atstovai sutarė, jog šis veiksnys turi įtakos  profesinių sąjungų veiklos misijos ir vizijos kaitai.  Kokia turi būti profesinės sąjungos strategija? Kaip solidariai galima spręsti iškilusias problemas? Šie ir daugybė kitų klausimų šiandien rūpi abiem nacionalinėm profesinėm sąjungom.   

Ekonominė ir politinė situacija Latvijoje ir Lietuvoje yra panaši – ji nepalanki švietimui – laukinį kapitalizmą keičia laukinis liberalizmas, tai dar vienas iššūkis profesinėms sąjungoms. Šiandien švietimo sistema didžiąja dalimi valdoma liberalizmo idėjų, o laisvosios rinkos principai dažnai įveda destrukciją, kuri grasina sugriauti sistemą. Šioje situacijoje mokytojas nesijaučia saugus, psichologinis klimatas ugdymo įstaigoje blogėja, blogindamas darbo sąlygas, o tai apsprendžia švietimo kokybės kritimą. Profesinės sąjungos vaidmuo darosi vis svarbesnis, o strategija keičiasi – vis daugiau dėmesio skiriama lyderių kompetencijai ir viešiesiems ryšiams. Taip pat buvo kalbama apie profesinės sąjungos pozityvaus įvaizdžio formavimą – nemažą smūgį joms sudavė turtinės ir finansinės kai kurių profesinių sąjungų vadovų manipuliacijos ir nekompetentingas valdymas.

Lietuvos ir Latvijos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų lyderiai nutarė, kad bendradarbiavimas tarp dviejų organizacijų turi būti strategiškai įtvirtintas tarptautiniu susitarimu. Toks susitarimas, kuriame aiškiai įvardinti bendradarbiavimo tikslai bei nurodytos pagrindinės bendros veiklos kryptys, buvo iškilmingai pasirašytas antrą susitikimo dieną. Taip pat sutarta, jog artimiausiu metu bus organizuoti tarptautiniai susitikimai–seminarai trijų švietimo koncentrų klausimais: pirmas – dėl ikimokyklinio bei bendrojo lavinimo srities problemų, antras – profesinio bei suaugusiųjų mokymo, o trečias – aukštojo mokslo klausimais.  Seminarus turėtų vainikuoti baigiamoji tarptautinė konferencija.


LŠMPSF
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.