Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

LŠPS reikalauja užkirsti kelią antikonstitucinei pataisai (papildyta) (2)

2011 Gruodžio 20d.

LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys pateikė pataisą LR 2012 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui Nr. XIP-3716 13 straipsniui, kad „mokinio krepšelio metodikos nustatyta tvarka sustabdyti specialios tikslinės dotacijos Mokinio krepšeliui finansuoti pervedimą švietimo įstaigos savininko teises ir pareigas įgyvendinančiai institucijai ar švietimo teikėjui, jeigu švietimo įstaigos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija ar švietimo teikėjas neužtikrina sąlygų vaikų privalomam švietimui vykdyti ar pažeidžia formalaus švietimo programų įgyvendinimo tvarką, – kol bus nustatyta, kad šie subjektai pašalino pažeidimus“.


Tokios nuostatos įtraukimas į minėtą įstatymą turės pragaištingų ir sunkiai prognozuojamų pasekmių šalies ir savivaldybių švietimo sistemai. Visų pirma, nutraukus finansavimą bus pažeista LR Konstitucijoje įtvirtinta teisė į valstybės garantuojamą teisę mokytis iki 16 metų bei pedagogų teisė gauti teisingą darbo užmokestį. Nei mokiniai, nei juos ugdantys mokytojai negali atsakyti už galimai neteisėtus švietimo įstaigų savininko teises ir pareigas įgyvendinančių institucijų veiksmus. Antra, tokia įstatymo pataisa nukreipta prieš švietimo darbuotojų atstovus – profesines sąjungas, nes bet kokią jų organizuojamą teisės aktais numatytą protesto akciją, įskaitant ir streikus, LR Švietimo ir mokslo ministerija gali traktuoti, kaip formalaus švietimo programų įgyvendinimo tvarkos pažeidimą ir tuo pagrindu nutraukti švietimo proceso finansavimą, kol vyks protestai.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga griežtai pasisako prieš tokios pataisos priėmimą ir kviečia visus LR Seimo narius nesudaryti prielaidų LR Konstitucijos pažeidimui bei profesinių sąjungų veiklos trukdymui.

Papildymas: Deja, kai kurie LR Seimo nariai neatsižvelgė į LŠPS reikalavimą ir 75 balsais buvo pritarta įstatymo pataisai. Profesinė sąjunga kreipėsi į Prezidentę su prašymu nepasirašyti įstatymo.

LŠPS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2011-12-20 22:48:31 | Baisu

Deja Seimas pritare siai pataisai... Tai jau virstam Siaures Koreja?

2011-12-20 20:24:21 | Egidijus

Jau valdžiai tikrai ant proto krito. Kažką reikia daryti ir skubiai, nes po to jie bus nebepakaltinami ir už savo veiksmus nebeatsakys. STREIKAS!

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.