Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Grupė parlamentarų siūlo skirti daugiau lėšų klasės krepšeliui ir mokytojų algoms (0)

2015 Spalio 22d.

Spalio 21 d. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje buvo pradėtas svarstyti 2016 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas. Deja, 2016 metais planuojamo valstybės biudžeto asignavimai švietimui ir mokslui, palyginti su 2015 metais, mažėja 37 mln. eurų (3,7 proc.). Tai susiję su tuo, kad kol kas vis dar mažėja mokinių, žymiai mažiau švietimui skiriama ir iš Europos Sąjungos lėšų, nors valstybės biudžeto lėšos – didėja.

Atsižvelgdami į profesinių sąjungų siūlymus, grupė parlamentarų nuo kitų metų siūlo pradėti klasės krepšelio finansavimo eksperimentą penkiose savivaldybėse ir numatyti tam lėšų – asignavimus Švietimo ir mokslo ministerijai siūloma padidinti 3,75 mln. eurų.

Švietimo profesinių sąjungų iniciatyva, Premjero potvarkiu sudarytoje tarpinstitucinėje darbo grupėje, buvo patvirtintas vienas iš susitarimų  – mokinio krepšelį keisti klasės krepšeliu. Tikimasi, jog klasės krepšelis padės išsaugoti adekvatų mokyklų finansavimą, mokyklose stiprės ugdymo kokybė, neliks konkuravimo tarp mokyklų dėl kiekvieno mokinio krepšelio. Atsižvelgus į pilotinio projekto savivaldybėse rezultatus, būtų sprendžiama dėl naujos metodikos taikymo visoms šalies mokykloms.

Parlamentarai taip pat siūlo 5 proc. padidinti pedagogų darbo užmokestį, kad minimali jų tarnybinių koeficientų riba būtų pakelta iki vidurkio. Tam siūloma skirti 18,3 mln. eurų.

Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas 2016 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą dar kartą svarstys lapkričio 4 d.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.