Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo nariai nepasitiki G. Steponavičiumi (0)

2010 Gegužės 28d.

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS), kuris vienija 15-os universitetų ir kolegijų darbuotojus, nuolat pasisakė ir pasisako už šalies aukštojo mokslo reformą, kaip vieną iš būdų įveikti šioje srityje susidariusią vis gilėjančią krizę.

LAMPSS nuomone, Lietuvoje vykdoma mokslo ir studijų reorganizacija nesprendžia esminių reformos tikslų, nes priežastys, kurios trukdo mokslui vystytis, lieka nepašalintos, ir netgi atvirkščiai, sudaro prielaidas visiškai sugriauti aukštojo mokslo sistemą, nes universitetai, kad išgyventų, šiuo metu yra priversti bet kokia kaina tuos, už mokslą mokančius studentus išlaikyti, dažnai nekreipdami dėmesio į jų žinias.

Tokia vyriausybės vykdoma politika kelia ir didžiulį susirūpinimą aukštųjų mokyklų darbuotojams dėl mokslo ir studijų ateities.

Aiškiai matoma, kad vykdoma reforma yra antikonstitucinė, pažeidžia Tarptautinę žmogaus teisių deklaraciją bei 2007 m.  pasirašytą parlamentinių politinių partijų susitarimą.

LAMPSS turi rimtą pagrindą teigti, kad Švietimo ir mokslo ministerija vykdo revoliuciją aukštojo mokslo sistemoje, neatsakant už mokslo, socialines ir kitas pasekmes. Tokia vykdoma politika neišvengiamai palies kiekvieną Lietuvos pilietį, kiekvieną šeimą, kiekvieną aukštojo mokslo sistemos darbuotoją. Mūsų manymu, radikalių, revoliucinių sistemos pertvarkymų pasekmės, apimančios pačius plačiausius visuomenės sluoksnius ir visos valstybės raidos perspektyvas, yra neprognozuojamas, o tokie eksperimentai ypač yra pavojingi viso pasaulio ekonominės krizės sąlygomis. Politikai, pritariantys šiems eksperimentams, turi prisiimti visą atsakomybę.

LAMPSS abejoja Švietimo ir mokslo ministro G. Steponavičiaus ir jo politinio pasitikėjimo komandos sugebėjimais toliau vadovauti Švietimo ir mokslo ministerijai ir prisideda prie Lietuvos švietimo profesinės sąjungos tarybos pareikšto nepasitikėjimo ministru.

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinė sąjunga

 

LAMPSS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.