Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Jaunų šeimų padėtis darbo rinkoje sunkmečio laikotarpiu (0)

2010 Gegužės 21d.

Gegužės 15 – 16 dienomis Daugirdiškių kaime, Elektrėnų raj., asociacija „LPSK Jaunimas“ surengė konferenciją „Jaunų šeimų padėtis darbo rinkoje sunkmečio laikotarpiu“. Konferencijoje dalyvavo beveik trisdešimt asociacijos narių iš visos Lietuvos. Smagu, kad šį kartą buvo galimybė dalyvauti ne tik asociacijos nariams, bet galėjome pakviesti antras puses sudalyvauti konferencijoje, taip pat susipažinti su jos veikla bei kitais nariais.

Su darbuotojų, auginančių vaikus, garantijomis darbo teisėje supažindino LPSK teisininkė Jolanta Cinaitienė. Buvo aptartos darbuotojų, auginančių vaikus iki 3/14/16 metų, garantijos, darbo sutartys, jų nutraukimas. Dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusijas, kokiais atvejais ir kada galima kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją, kaip profesinė sąjunga galėtų apginti savo narius. Taip pat diskutuota apie darbo sutartis su nėščiomis moterimis, tėvo 1 mėn. atostogų garantijas po vaikučio gimimo, naujus Darbo kodekso pakeitimus, darbuotojų grupes, kurie turi darbo garantijas, vienišus tėvus, šakines kolektyvines sutartis, socialines garantijas imant garantuojamus laisvadienius, privalomas papildomas laisvas dienas auginantiems 2 vaikus iki 12 metų ir atostogas, taip pat kasmetines ir nemokamas atostogas bei jų įtaką darbo stažui. Taip pat aptartas Lietuvos Respublikos Darbo kodeksas ir jo teikiamos garantijos palygintas su kitomis Europos Sąjungos šalimis.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Alina Kuleš supažindino su skyriaus veikla bei kokiais atvejais galima sulaukti jų dėmesio. Informavo, kaip reikia tvarkyti ir leisti vaiko vardu gautą palikimą, kaip jį priimti ir naudoti. Kadangi vis daugiau lietuvių emigruoja ir palieka vaikus, kad ir trumpam laikotarpiui giminių ir draugų priežiūrai, lektorė paaiškino, kodėl yra labai svarbu sutvarkyti vaikui laikiną globą, apsisaugant nuo nenumatytų atsitikimų, kada būtinas tėvų ar globėjų atstovavimas. Aptarti ir nelaukiami bei nemalonūs atvejai, tokie, kaip skyrybos - kokia tvarka nustatoma vaiko gyvenamoji vieta ir bendravimas su abiem tėvais ir kitais artimaisiais. Skyriaus vedėja papasakojo apie globą ir įvaikinimą – kuo skiriasi, kas gali tapti globėjais ar įtėviais, jų pareigos. Taip pat dalyviams pristatytas nacionalinio susitarimo Dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo projektas, išklausyti dalyvių komentarai bei tobulinimo pasiūlymai.

LPSK moterų centro vicepirmininkė Daiva Atmanavičienė šnekėjo tema jaunų mamų grįžimas į darbo rinką, taip pat pristatė tyrimo apie šeimos/darbo ir karjeros suderinamumą rezultatus. Šnekėta ar galima kilti karjeros laiptais ir išsaugoti šeimą, moterų dalyvavimą valdžioje ir politikoje.

Vilniaus miesto SPC vyresnioji socialinio darbo organizatorė Lina Kliukaitė papasakojo apie socialinę paramą, kurią gali gauti šeimos, kokio  dydžio išmokos priklauso gimus vaikui, kur kreiptis įvairiais atvejais. Taip pat papasakota apie Socialinių paslaugų centrų veiklą, kas gali tomis paslaugomis naudotis, kaip jas gauti ir kur kreiptis.

Eitminiškių vidurinės mokyklos socialinė pedagogė - metodininkė Edita Žitkevič papasakojo apie organizacijas teikiančias pagalbą jaunoms šeimoms. Dalyviai buvo įtraukti į praktinius užsiėmimus - vardijo problemas su kuriomis praktikoje susiduria jaunos šeimos. Pasidalinę į kelias grupes, dalyviai įvardijo šias problemas - tai vaikų užimtumas vasaros atostogų metu, finansai, būsto problema, „1 langelio“ informacijos trūkumas, tarpusavio santykių problemos, emigracija, brangus papildomas vaikų ugdymas, šeimos sampratos formavimo trūkumas. Dalyviai ne tik vardijo problemas, bet ir patys bandė ne tik išvardinti organizacijas, kurios gali jiems padėti, bet ir ką jie patys gali kiekvienu atveju padaryti, kad palengvintų savo situaciją. Taip pat dalyviai žaidė žaidimus, kurie padeda suprasti, kad dirbant kartu beveik viskas įmanoma.

LPSK projekto koordinatorė Goda Neverauskaitė pristatė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) istoriją, struktūrą, veiklos kryptis, paaiškino, kaip kiekvienas narys priklauso LPSK struktūrai. Taip pat pristatė pagrindines tarptautines organizacijas, kurioms priklauso LPSK - ETUC, ITUC, BASTUN, kuo jos skiriasi, kokią naudą teikia priklausymas šioms organizacijoms ir kokia veikla jos užsiima. Buvo pristatyta asociacijos „LPSK Jaunimas“ istorija, struktūra, veikla, tikslai. Papasakota apie veiklą šalyje ( mokymai nariams, seminarai, susitikimai, bendradarbiavimas su kitomis jaunimo organizacijomis ir t.t.) ir tarptautiniu lygiu (tarptautinė ITUC PERC jaunimo vasaros stovykla, stovyklos, Baltijos forumas, įvairūs renginiai), taip pat apie komunikaciją tarp narių.
Dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems konferencijoje ir, be abejo, Friedrich Ebert’o fondui už galimybę surengti konferenciją.

Asociacija „LPSK Jaunimas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.