Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Tarptautinio valiutos fondo misijos Lietuvoje atstovai išreiškė norą susitikti su LŠMPSF atstovais (0)

2010 Gegužės 21d.

Tarptautinio valiutos fondo misijos Lietuvoje atstovai išreiškė norą susitikti su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPSF) atstovais aptarti švietimo finansavimo klausimus. Susitikimas įvyks pirmadienį, gegužės 24 d. 15.30 Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos būstinėje.

Manoma, jog TVF atstovai kalbės apie švietimo sektoriaus išlaidų mažinimo galimybes. LŠMPSF pozicija yra tvirta – ugdymo kokybę gali užtikrinti tik pakankamas šio sektoriaus finansavimas, gerų pedagogų darbo sąlygų sukūrimas bei teisingas atlyginimas už darbą.

Kita vertus, profesinės sąjungos nuomone, Švietimo ir mokslo ministerija neefektyviai naudoja švietimui skirtas lėšas. Ministerijoje atliktas finansinis auditas byloja apie daugybę pažeidimų, o netobula ir chaotiška bendrojo lavinimo mokyklų finansavimo sistema (ŠMM neturi ilgalaikės švietimo finansavimo strategijos)  ne tik neišsprendžia daugelio švietimo finansavimo problemų, bet finansinės krizės laikotarpiu nebeužtikrina savivaldybių švietimo įstaigų tinklo finansavimo. Sunkmetis dar labiau pagilino problemas ikimokyklinio, priešmokyklinio ir neformaliojo švietimo sistemoje – beatodairiškas, beveik nekontroliuojamas taupymas ikimokyklinių įstaigų sąskaita grasina sugriauti ikimokyklinio ugdymo sistemą, kuri jau dabar daugeliu atvejų negali užtikrinti reikiamo ugdymo lygio.

Dėl šių ir kitų nesprendžiamų problemų Lietuvos švietimo profesinė sąjunga jau išreiškė nepasitikėjimą ministru Gintaru Steponavičium. Profesinės sąjungos nuomone,  jokio taupymo  švietimo darbuotojų atlyginimų ir kokybės sąskaita negali būti. LŠMPSF siūlo švietimo ir mokslo ministerijai, konstruktyviai konsultuojantis su  kitais švietimo sistemos subjektais – savivaldybėmis, mokyklų darbdavių asociacijomis, pedagogų profesinėmis sąjungomis bei mokytojų dalykinėmis asociacijomis, parengti Ilgalaikę švietimo finansavimo strategiją.

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.