Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Grupė žinomų signatarų reikalauja atstatydinti švietimo ministrą Gintarą Steponavičių (1)

2011 Kovo 1d.

Antradienį Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė ir Nepriklausomybės Akto signatarų klubas pareikalavo atstatydinti švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių, kurį apkaltino švietimo politiką grindžiant „antivalstybiškai orientuotomis“ ir „antimoksliškomis“ laisvosios rinkos idėjomis.
 
Kaip teigiama išplatintame pareiškime, mokslo ir švietimo įstaigos tampa panašios į pelno siekiančias įmones.

G.Steponavičiaus veiklą ministro poste vis sunkiau vertinti tik kaip nekompetetingą vadovavimą, už kurį krenta vien moralinė ir politinė atsakomybė. Pateiktieji tik kai kurie šios destruktyvios veiklos faktai duoda pagrindo laikyti ją galimai antivalstybine ir galimai nusikalstama veikla. Toks ministras neturi teisės toliau eiti savo pareigų. Jis privalo būti nedelsiant atstatydintas, teigiama pareiškime.

Pasak Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir signatarų, būtina atlikti kruopštų ir išsamų ministro G.Steponavičiaus ir jo komandos veiklos tyrimą ir išsiaiškinti, ar šioje veikloje nesama galimai nusikalstamos, baudžiamąją atsakomybę užtraukiančios veikos požymių.

Pranešimą pasirašė tokie visuomenėje žinomi veikėjai kaip Vaidotas Antanaitis, Mykolas Arlauskas, Antanas Buračas, Juozas Dringelis, Algirdas Endriukaitis, Balys Gajauskas, Alvydas Medalinskas, Bronislovas Genzelis, Vytautas Radžvilas, Arvydas Juozaitis, Romas Gudaitis, Bronius Leonavičius, Marcelijus Martinaitis, Romualdas Ozolas, Romas Pakalnis, Algirdas Patackas, Rolandas Paulauskas, Vidmantas Povilionis, Kazys Saja, Aloyzas Sakalas, Artūras Skučas, Zigmas Vaišvila.

Tarp pasirašiusiųjų – ir parlamentarai Kazimieras Uoka bei Egidijus Klumbys.

Požiūrį, jog pagrindinis mokslo ir švietimo uždavinys yra kurti, išsaugoti ir ugdyti žmogaus ir visuomenės dvasines ir intelektualines galias, Lietuvoje pakeitė vulgari ekonomistinė samprata, jog svarbiausias šitokios veiklos tikslas yra pelnas. Vadovaujantis šia nuostata, šalies mokslo ir švietimo įstaigos nuosekliai ir kryptingai verčiamos pirmiausia pelno siekiančiomis įmonėmis.

G.Steponavičiaus pradėtas reformas pranešimo autoriai vadina destruktyviomis – esą įvedus „mokinio krepšelį“, sunaikinta daug kaimo mokyklų, mokyklos ir pedagogai tapo jų „paslaugų pirkėjų“ – mokinių ir jų tėvų – „dažnai nepamatuotų užgaidų ir savivalės įkaitais“, dėl to smuko mokyklos ir mokytojo prestižas.

Tuo metu „studento krepšelio“ įvedimas esą naudingas ne studijuojančiam jaunimui, visuomenei ir valstybei, bet šalyje veikiantiems užsienio bankams ir skatina jaunimo emigraciją.

Pasak pranešimo, melagingai aiškinant apie aukštojo mokslo srities artinimą prie pažangiausių vakarietiškų standartų, iš tikrųjų Lietuvoje buvo įdiegta grobikiška ir diskriminacinė studijų finansavimo ir paskolų besimokantiems sistema, kokią galima rasti tik labiausiai atsilikusiose pokomunistiniuose ir „trečiojo pasaulio„ kraštuose“.

Be to, pareiškimo autoriai teigia, kad G.Steponavičiaus vadovavimo ministerijai metu „visiškai apleistas tautinis ir patriotinis jaunimo ugdymas“.

15min.lt

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2011-03-01 17:00:18 | Vlada

Mes mokytojai mokyklose rūpinamės tautiškumu, ugdome patriotinius jaunimo jausmus, bet kartais esame nepastebimi, ,, nužeminami" ypač suardytų buvusių vidurinių mokyklų . Dabar daugiau dėmesio turi gimnazių mokiniai ir mokytojai, o pagrindinių tarsi yra ,,už borto'', beveik nepastebimi. Vasario 23 d. , kaip konkurso nugalėtojai lankėmės Lietuvos URM, garsinome savo kraštą bei mokyklą. Vykome maršrutiniu autobusu anksti rytą, grįžome - 20 val. vakaro. Niekur negavome transporto, kas galėtų nuvežti. Ieškoti reikėjo pačiai mokytojai, kraipimės į mokyklos direktorių- atsisakė, nes reikia vežioti vaikus į mokyklą, iš mokyklos, kreipimės į savivaldybę bei švietimo skyrių - nieko nerado, tik mokytojos užsispirimas nugalėjo ir Vilnius buvo pasiektas. Kelionė buvo prasminga. Komandiruotė bus apmokėta. Pinigai. bus pravesti į mokytojos sąskaitą, kur žinoma bus ir nuskaičiuotą. Kai grįžome į namus, niekam nerūpėjo - kaip sekėsi ir t.t. Štai ir tautiškumo , patriotizmo, pilietiškumo vertybės modernėjančioje XXI a. mokykloje. Galėtume dar išvardinti įvairių pav.. Tik mokytojo kantrybės, pasiaukojimo dėka- šios vertybės tarsi pavasarinės gėlės žiedas -suspindi mokinių širdyse. Ačiū Jiems.

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.