Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Europos švietimo profesinių sąjungų konferencija (0)

2012 Kovo 1d.

Į Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) organizuotą konferenciją apie ankstyvąjį ugdymą, vykusią š. m. vasario 20-21 d. Budapešte, Vengrijoje, susirinko virš 50 dalyvių iš 25 Europos valstybių. Lietuvos švietimo profesinei sąjungai atstovavo ikimokyklinio ugdymo specialistė Daiva Kavaliauskienė.

Konferencijos metu buvo diskutuota įvairiais su ankstyvuoju ugdymu susijusiais klausimais, ypatingą dėmesį skiriant ekonominės krizės poveikiui šiai švietimo sričiai.

Konferencijos dalyviai dalinosi savo atstovaujamųjų šalių informacija ir patirtimi bei įvardijo bendras spręstinas problemas. Be to, dalyviai turėjo galimybę prisidėti prie ETUCE Ankstyvojo ugdymo politikos atnaujinimo ir įgyvendinimo – šis dokumentas bus pateiktas tvirtinti 2012 ETUCE Konferencijos metu.

Konferenciją atidarė Europos Komisijos atstovė Nora Milotay, kuri nagrinėjo dabartinę Europos Sąjungos politiką ankstyvojo ugdymo srityje.

Ekonominių sunkumų laikotarpiu taikomos priemonės

Pristatydamas naująjį ETUCE Veiksmų ir kampanijų planą ekonominei krizei spręsti, ETUCE generalinis direktorius Martin Rømer teigė: „Daugelyje Europos šalių įvairaus amžiaus vaikų švietimas, įskaitant ir ankstyvojo amžiaus švietimą, ypatingai kenčia dėl vis naujų ekonominio sunkmečio laikotarpiu taikomų priemonių. Šioje situacijoje turime atsilaikyti, tačiau tuo pat metu parodyti alternatyvius ir įgyvendinamus krizės sprendimo būdus.“

M. Rømer taip pat pabrėžė, kad „EI (Education International) švietimo politikos dokumentas ir ankstyvojo ugdymo strategija, kurie buvo priimti VI Pasaulio kongreso metu 2011 m., dar sykį patvirtino EI poziciją, kad kokybiškas švietimas, įskaitant ir ankstyvąjį ugdymą, yra žmogaus teisė ir viešoji gėrybė. Todėl ankstyvasis ugdymas turi būti pasiekiamas ir prieinamas visiems, ypač socialiniu ir ekonominiu požiūriu nuskriaustoms grupėms, pavyzdžiui, romų tautybės atstovams, imigrantams, etninėms mažumoms.“

M. Rømer apgailestavo, kad ankstyvasis ugdymas yra viena pagrindinių sričių, į kurias krypsta privataus sektoriaus kuriamos išsilavinimo paslaugų iniciatyvos. „Nors situacija įvairiose šalyse skiriasi, vis daugiau vaikų lanko privačias ankstyvojo ugdymo įstaigas“, - sakė jis. „Norint, kad ankstyvasis ugdymas būtų prieinamas kuo didesniam vaikų skaičiui, jis turi būti organizuojamas nemokamo valstybės finansuojamų švietimo paslaugų sistemos ribose.“

Ankstyvasis ugdymas ir privatus sektorius

EI viceprezidentas Haldis Holst kalbėjo apie švietimo srities reformų ir krizės poveikį ankstyvojo ugdymo sričiai bei apie ankstyvojo ugdymo politikos dokumento įgyvendinimo strategijas ir veiksmus.

Dr. Mathias Urban pristatė naujausią EI tyrimą privatizavimo tema ir pabrėžė ankstyvojo ugdymo sritį. Po jo pristatymo vyko dalyvių diskusija apie privačias iniciatyvas ankstyvojo ugdymo srityje Europoje, ypač akcentuojant situaciją Islandijoje, Lenkijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Po to konferencijos dalyviai pasiskirstė į tris darbo grupes ir aptarė socialinio dialogo ir kolektyvinių derybų temas ankstyvojo ugdymo srityje atsižvelgiant į ekonominio sunkmečio sąlygas: atlyginimus ir darbo sąlygas, pedagogų mokymą ir galimybę kelti profesinę ankstyvojo ugdymo specialistų kvalifikaciją, lyčių lygybę ir būdus, kaip į ankstyvąjį ugdymą pritraukti daugiau vyrų.

Antrąją konferencijos dieną buvo pristatytos darbo grupių ataskaitos bei vyko diskusijos.

Daugiau informacijos anglų kalba apie EI ankstyvojo ugdymo politiką rasite čia.

ETUCE veiksmų planas krizei nugalėti (anglų k.) pateiktas čia.

Daugiau informacijos apie renginį anglų kalba rasite http://www.ei-ie.org/en/news/news_details/2085

ETUCE ir LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.