Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profesinės sąjungos vadovai susitiko su LR Seimo nariais (10)

2008 Kovo 31d.

Kovo 27 d. Vilniaus miesto švietimo darbuotojų profesinės sąjungos susivienijimas inicijavo susitikimą su LR Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariais. Susitikime buvo svarstomi  mokytojams rūpimi klausimai. Be komiteto pirmininko V. Domarko ir narių M. A. Pavilionienės ir O. Valiukevičiūtės, susitikime taip pat dalyvavo Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimų pirmininkai. Susitikimo tikslas Seimo nariams išsakyti pačias aktualiausias švietimo sistemos problemas tam, kad kartu būtų galima ieškoti jų sprendimo būdų.

Daugiausiai susirinkusių dėmesio sulaukė mokytojų atlyginimų problema. Komiteto pirmininkas V. Domarkas informavo, kad Seimo narių pasiūlymai balandžio – gegužės mėnesiais kelti mokytojams atlyginimus buvo perduoti Vyriausybei, kuri ir turi pareikšti kokios yra finansinės galimybės paankstinti ilgalaikės pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio programos vykdymą. Karčiai iš jo lūpų nuskambėjo žodžiai, jog dėl nesuprantamo, streikuojančių mokytojų vedlių A. Bružo bei E. Jesino, užsispyrimo, bet kuriuo atveju mokytojų atlyginimų kėlimas šiais metais bus mažesnis, nei siūlė valdančiai koalicijai priklausantys Seimo nariai.

LŠDPS ir Vilniaus susivienijimo pirmininkė R. Osipavičiūtė kalbėdama apie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimą, pabrėžė, kad ši reforma gali būti pradėta tik tada, kai mokytojams bus sukurtos tinkamai aprūpintos darbo vietos mokyklose.

Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas A. Jurgelevičius siūlė ieškoti galimybių tobulinti darbo apmokėjimo įstatymus, kad mokytojai dėl mokyklų tinklo pertvarkos priversti dirbti keliose švietimo įstaigose, nenukentėtų finansiškai dėl to, kad nepagrindinėje darbovietėje jiems yra atskaičiuojami didesni mokesčiai. Taip pat, jis kėlė klausimą dėl nevienodo pradinių, pagrindinių ir vidurinių bei gimnazijų mokytojų darbo apmokėjimo. Pastarųjų mokyklų mokytojams yra nustatomi priedai prie atlyginimų, nors visuose ugdymo koncentruose dirbančių mokytojų darbas yra vienodai reikšmingas ir sunkus.

Nemažai diskusijų sukėlė profsąjungininkų iškeltas klausimas dėl Mokytojų etikos kodekso likimo. Laikytis tokio dokumento nuostatų mokytojus verčia Švietimo įstatymas, kartais net yra skiriamos drausminės nuobaudos už mokytojo etikos taisyklių pažeidimus, bet paties kodekso niekas nė neketina ruošti. Problemą pristačiusi Šiaulių susivienijimo pirmininkė R. Jasmontienė pasiūlė, jog toks dokumentas galėtų atsirasti kolegialių – mokytojų atstovų, dalykinių mokytojų asociacijų ir valdžios institucijų – pastangų dėka.

Į specialiųjų poreikių vaikus mokančių mokytojų pretenzijas dėl neatsakingo tokių vaikų integravimo į bendro lavinimo mokyklas, dėl kitų problemų su kuriomis tenka susidurti mokant specialiųjų poreikių vaikus, Seimo nariams atsakyti padėjo ŠMM specialistė S. Strolaitė. Nepaisant jos ilgų aiškinimų, susitikimo dalyviai padarė išvadą, jog tai dar vienos nepamatuotos švietimo reformos, padarytos aklai sekant Vakarų patirtį, pavyzdys.

Susitikime dalyvavę mokytojai išsakė nemažai kitų pastabų bei pasiūlymų Seimo nariams. Ne vienas pasisakantysis pabrėžė, jog vėl turi būti keliamas mokyklų vadovų kadencijos klausimas, nes tik suvokimas, jog direktorium tampama ne iki gyvos galvos, sudarys prielaidas mokykloms vadovauti kompetentingiems, ne atsitiktinai savo vietą užimantiems žmonėms. Kritikos sulaukė ir seimo priimtas Transporto lengvatų įstatymas, kuris nenumato kompensuoti mokytojams į darbą vykstantiems ne visuomeniniu, bet ir privačiu transportu. Susitikime seimo nariams buvo primintas ir jų pernykštis užsidegimas inicijuoti pasikeitimus organizuojant  brandos egzaminus, kuris, deja, tik liko dar vienu tuščiu pažadu.

Buvo sutarta, kad susitikimo metu aptartų klausimų sprendimo kelių bus ieškoma toliau bendradarbiaujant su Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komitetu.

Aukštaitijos susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-04-01 15:07:44 | balsas.lt

negi nesuprantat, kad Bružas išlaikomas Tpašnotojo Paksiaus ir temps mokytoju algu guma iki pat rinkimu? Negi nematot, kad visos "mokytoju akcijos" tycia pradetos ne nuo to galo ? Pirma streikas, dabar derybos, paskui kongresai, per vasara bus zygiai po Europa, o rudeni - riauses ! Ir tada runkeliai nuspres, kad reikia ivest tvarka:) Teisingumas palauks :)

2008-04-01 15:04:24 | manau, kad

Aleksas bent jau zino KOKIU TIKSLU ir UZ KOKIUS PINIGUS siekia, o kiti? Visi politikai zvengia is tokio sabuntujaus- "ni uma, ni fantaziji"

2008-04-01 14:55:55 | nervotam komentatori

Jei tu apie isdavikus- ieskok niekinga Bruzo komanda. Jie dare VISKA, kad mokytoju atliginimai nekiltu. Jie sugebejo ne tik nedalyvauti sprendziant ilgalaike (!), bet ir bande ja atsaukti !!! O gal tu zinai kur valstybeje paslepti dar pinigai, gal zinai is kur kels kitiems biudzetininkams ? Aaa.. pamirsau- kiti NE ZMONES ! Zmones tik MOKYTOJAI !

2008-04-01 13:55:43 | Apsisaukeliams

Nekiskit pagaliu i ratus ir nesiblaskykit po seima,nes jusu atlyginimo kelimo programa neleidzia keisti numatytu procentu taigi20%pakelimas nuo rudens ir 15% nuo geguzes pirmos!!! Nedrumskite vandens toliau ir garbingai pasitraukite pralaimeje ir isdave didziaja dali Lietuvos pedagogu!!!!

2008-03-31 22:39:59 | vaje

Taigi pasikalbat tarpusavy, pasibarat ir vis lengviau. Matote, apart jūsų niekas ir neskaito. Aš užklydau iš smalsumo, ką gi vėl veikia mūsų "vienintelė"

2008-03-31 15:30:28 | Romas

Juozai, LP redakcijos tendencingumas ir žurnalistinės etikos pažeidimai anksčiau ar vėliau išryškės. Tik laiko ir dažnesnių konfliktų klausimas. Nesugebėjo redaktorius nors truputi įdėti pastangų siekiant objektyvumo nušviesdamas padėti švietimo profsąjungoje. Liūdna.

2008-03-31 14:59:11 | JS

Mąstančiai, skaitančiai poniai, kuri neskaito LP Ar tikrai neskaitote? Štai kodėl Lp tinklalpio lankomumas pakilo iki 800 -1000 uniklakių apsilankymų per parą (žiūr. lprofsajungos.lt\usage\). Ač iū, Rasele! JS

2008-03-31 11:59:38 | :)

Aišku, kad Bru=as su jesinu - "prisistatantys" ! Juk nemažai streikuojančiųjų purtosi priklausomybės nuo Bružo ir Jesino, nes daug žino apie jų liūdną reputaciją :) Tai tie mokytojai, kurie daugiau skaito, mąsto, ir puikiai žino, kad Jurgelevičius su Turoniu - ne prieš juos :) O JS ir "Lietuvos profsąjungų" tendencingumas savo padarė : nieks jų nei beskaito, nei užsako (ir anksčiau neskaitė, bet bent prenumeruodavo :)

2008-03-31 10:45:19 | Romas

Juozai, dėkui už pastabą. Pataisiau.

2008-03-31 10:02:45 | JS

"streikuojančių mokytojų atstovais prisistatančių A. Bružo bei E. Jesino" Tai kas tikrieji streikuojančių mokytojų atstovai, jei E.Jesinas ir A.Bružas tik "prisistat.antys"? Gal A.Jurgelevičius su sakaliuku Turoniu?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.