Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Darbo grupėje buvo pritarta profesinės sąjungos pozicijai (3)

2008 Birželio 13d.

   Birželio 12 d. į posėdį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) rinkosi darbo grupė, kuri svarsto pedagoginių darbuotojų atlyginimo kėlimo tvarką, turinčią įsigalėti nuo ateinančių mokslo metų pradžios.

   Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo atstovas, jo pirmininkas Audrius Jurgelevičius, supažindino gausiai susirinkusius ŠMM specialistus, įvairių mokyklų vadovų asociacijų, savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociacijos bei profesinių sąjungų atstovus su Koordinavimo taryboje Trakuose priimtu nutarimu, kuriame siūloma nuo rugsėjo 1 d. visiems pedagoginiams darbuotojams atlyginimus didinti 15% ir pradėti ruošti kompleksą priemonių, sudarančių prielaidas į mokyklas ateiti jauniems specialistams. A. Jurgelevičius paminėjo ir argumentus, kuriais Aukštaitijos susivienijimo Koordinavimo tarybos nariai grindė tokią savo nuomonę: mokytojai laukia atlyginimų pakėlimo 15% ir galima jo diferenciacija sudarys galimybes kalbėti apie dar vieno Vyriausybės ir ŠMM vadovų pažado nesilaikymą. Taip pat negalima užmiršti, jog artėja rinkimai į Seimą ir yra didžiulė tikimybė, kad vėl aistromis, užvirusiomis tarp mokytojų, pasinaudos visokio plauko populistai. Dar kartą buvo pakartotas klausimas, į kurį ŠMM specialistai nesugebėjo atsakyti ir pirmo susitikimo prieš dvi savaites metu, – kiek jaunų specialistų padaugėjo mokyklose, kai 2006 metais mokytojams atlyginimai buvo keliami diferencijuotai?

    Daugelis susirinkusiųjų palaikė šią poziciją, nepaisant ŠMM specialistų nuolat pabrėžiamų nuogąstavimų, jog tokiu būdu vis didės jaunų ir patyrusių mokytojų atlyginimų skirtumas. Pažymėtina, kad Aukštaitijos susivienijimo poziciją palaikė švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ bei pirmą kartą darbo grupėje pasirodę Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) atstovai. Tai leidžia tikėtis, jog šį kartą mokytojams atstovaujančios ir nevengiančios atsakomybės profesinės sąjungos laikysis vienodos pozicijos atlyginimo kėlimo klausimu.

    Po karštų diskusijų bendru sutarimu buvo nutarta, jog atlyginimo kėlimas vienodu procentu visiems mokytojams šiuo metu yra pats racionaliausias. Išimtį padaryti siūloma tiems pedagoginiams darbuotojams, kuriems atlyginimas yra mokamas pagal etatinę darbo užmokesčio sistemą – ikimokyklinių įstaigų auklėtojams, socialiniams pedagogams ir kitiems, kuriems yra siūloma atlyginimą kelti pridedant vienodą pinigų sumą. Diskusijos turi būti baigtos kitame darbo grupės posėdyje birželio 20 d., o galutinį sprendimą dėl mokytojų atlyginimo kėlimo tvarkos priims švietimo ir mokslo ministras A. Monkevičius.

   Mokytojų atlyginimai nuo rugsėjo 1 d. 15%  didinami vykdant Vyriausybės patvirtintą Ilgalaikę pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programą.

Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-06-14 11:28:25 | :)

Bruzui dalyavauti neapsimoka : darbo grupes vis dirba, o ju rezultatais per gudriai panaudojama ziniasklaida Bruzas pasinaudoja saves pademonstravimui :))) Kaip visada ... ir nieko neprikisi - viesieji rysiai lemia visuomenes nuomone...

2008-06-13 20:06:23 | o

tai dr.(draugas)Bružas nedalyvavo? Jam nesvarbus mokytojų atlyginimas?

2008-06-13 13:38:56 | Atlyginimai

Nuo rugsejo 1d. atlyginimai keliami mokytoju streiku deka but buve tik 10% nebijokite pripazinti tiesos!

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.