Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Mokytojai diskutavo apie naujuosius atestacijos nuostatus (3)

2008 Birželio 5d.

   Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas tęsia profsąjunginio mokymo programą „Ką mokytojams žada naujieji atestacijos nuostatai?“ Birželio 4 d. seminaras vyko Kaišiadoryse. Mokymų temos aktualumą liudiją tai, jog vos per kelias dienas į seminarą užsiregistravo virš 40 dalyvių.

   Profesinės sąjungos lektoriai A. Jurgelevičius ir R. Turonis apžvelgė priežastis kodėl reikėjo keisti mokytojų atestacijos tvarką, akcentavo svarbiausias naujoves. Daugiausiai dėmesio buvo skirta tiems nuostatų aspektams, kurie profesinės sąjungos nuomone ankščiau ar vėliau sukels problemų besiatestuojantiems mokytojams. Visų pirma tai mokytojo veiklos vertinimo kriterijai ir jų praktinis taikymas, atestacijai reikalingų dokumentų paruošimas, apeliacijų teikimas ir kt.

   Daugiausiai klausimų bei diskusijų, kaip ir kitose auditorijose, taip ir kaišiadoriečiai kėlė dėl kiekvienų mokslo metų pabaigoje atestuotiems mokytojams privalomų pildyti savianalizės ir veiklos vertinimo anketų. Profesinės sąjungos atstovai pabrėžė, jog joks teisės aktas nereglamentuoja kas ir kaip turi būti rašoma šiose anketose, todėl mokytojai patys savo mokyklose turi aptarti šį klausimą, tam tinkamiausia vieta yra mokyklose veikiančios savivaldos institucijos – metodiniai susivienijimai. Mokyklos savivaldai patvirtinus vienokį ar kitokį pildomų anketų turinį, niekas negalės priekaištauti ar kelti pretenzijų jas pildantiems mokytojams. Be to, tokiu būdu bus aktyvinama mokyklos savivalda.

   Artimiausiu metu tokie seminarai yra planuojami Vilniuje ir Rokiškyje.

Aukštaitijos susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-06-08 10:36:42 | mokytojai

Nesuprantu prie ko cia Jurgelevicius? Ar galite paaskinti? Kaip jums ne geda SMEIZTI zmogu, gerb. mokytoja? Ir aplamai, tikie kaip jus patis "sudoros" ka tik nori- ir vaika, ir kolega, ir vadova nuolatiniu teroru.

2008-06-08 08:16:57 | Romas

Jei nesugebate pasinaudoti įstatymų suteiktomis galimybėmis susikurti realiai veikiančią savivaldą mokykloje, tai galėtume mokytojų kolektyvą apmokyti. Įdomu, kam dėkojote, kai kas penkerius metus pildėte popierius nors jų nereikėjo? Tikriausiai, smagu už savo nesugebėjimus pakovoti apkaltinti ką nors?

2008-06-06 12:56:49 | mokytoja

apie kokią savivaldą kalbama? Tie nauji nuostatai tai geras įrankis vadovui susidoroti su mokytojais. Už tai reikia dėkoti Jurgelevičiui, kad kiekvienais metais pildysime tuos popierėlius. Geltonas lieka geltonu.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.