Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Kaišiadorių profsąjungininkai abejoja mokyklų tinklo pertvarkos modeliu (3)

2008 Birželio 5d.

   Kaišiadorių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkės Irenos Šimkūnaitės ir jos kolegių iš V. Giržado vidurinės mokyklos iniciatyva birželio 4 d. įvyko profsąjungininkų susitikimas su rajono mero pavaduotoju R. Kubiaku bei savivaldybės tarybos nariu ir jos sekretoriumi A. Anužiu. Daugiausiai dėmesio susitikime buvo skirta svarstyti problemoms, kurios iškilo planuojant V. Giržado vidurinę mokyklą paversti aštuonmete pagrindine mokykla.

   Pasak šios mokyklos profesinės organizacijos atstovių dalyvavusių susitikime, savivaldybės politikai bei valdininkai priimdami sprendimus dėl mokyklos reorganizavimo, visiškai nepaisė nei mokinių, nei jų tėvų, nei mokytojų nuomonės. Visiškai kitokią nuomonę išreiškė R. Kubiakas, tvirtinęs, kad pertvarka padaryta vadovaujantis tėvų pageidavimais bei pačių mokinių norais. Tiesa, įvardinti kada ir kokiomis formomis šie norai buvo pareikšti mero pavaduotojas nesugebėjo.

   Susitikime dalyvavęs Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Audrius Jurgelevičius savivaldybės valdininkams pateikė eilę klausimų apie kovo mėnesį patvirtintą rajono mokyklų tinklo pertvarkos planą. Deja ir juos atsakymų gauti nepavyko, nors A. Anužis pažadėjo per savaitę atsakymus pateikti raštu. A. Jurgelevičius išreiškė dideles abejones dėl to, jog įvykdžius šią reformą išaugs mokinių ugdymo kokybė, padidės mokinių saugumas ir pagerės mokytojų darbo sąlygos. O juk būtent šių tikslų siekiamybę deklaruoja pertvarkos organizatoriai.

   Labai apmaudu, kad susitikime nedalyvavo institucijų, kurių darbuotojai rengė pertvarkos planą ir kurios atsakingos už jo įgyvendinimą vadovai – Švietimo, kultūros, sporto ir socialinių reikalų departamento direktorė L. Žukauskienė bei švietimo ir kultūros skyriaus vedėja R. Arlauskienė. R. Kubiakas pažadėjo, jog kitame susitikime birželio 12 d. minėtos valdininkės dalyvaus, prie jų prisijungs ir savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komiteto nariai. Gal tada mokytojų atstovams pavyks gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus ir sutarti kaip bus taisomos padarytos klaidos.

Aukštaitijos susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-06-05 18:42:36 | zinoma

parasineti rastus, nes Bruzas nesugebedavo

2008-06-05 18:35:35 | Vižui Vižiniui

Klausyk, žinove, Jurgelevičius ir raštą parašyti galėjo, ir pakalbėti, ir savo teisybę įrodyti, o tu tik žandus išpūtęs sėdėdavai šalia ir šuns akimis į jį žiūrėdavai. Kaip suprantu - mokydavaisi iš jo.

2008-06-05 17:55:29 | Ot veiksmas buvo

jo , Kaišiadorys turėjo iš kart pasiduoti, pamatę įtakingąjį Jurgelevičių atvažiavus, pas Bružą gebėdavusį tik raštus parašinėti ir panešioti

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.