Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Socialinio dialogo raida švietime turėtų įgauti naują pagreitį (3)

2008 Liepos 17d.

    Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas tęsia savo veiklą kuriant trišalio bendradarbiavimo sistemą švietime. Po konstruktyvaus pokalbio su Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) atstovais, š. m. liepos 17 d. įvyko susitikimas su LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininku Algirdu Sysu.

    Profsąjungininkai domėjosi kiek naujos Darbo kodekso pataisos palengvins socialinės partnerystės raidą švietimo sektoriuje. Daugiausiai dėmesio buvo skirta savivaldybių ir jų interesams atstovaujančios Lietuvos savivaldybių asociacijos galimybėms atstovauti darbdavius. A.Sysas patikino, kad pakeitus kai kuriuos Darbo kodekso straipsnius atsirado palankesnės sąlygos socialiniam dialogui, o LSA įstatai netrukdo asociacijai prisiimti nacionalinio socialinio partnerio (darbdavio) vaidmens. Seimo narys pažymėjo, kad Lietuvoje dar nėra tokių socialinės partnerystės tradicijų, kai savivaldybės nacionaliniu lygiu  imasi darbdavio vaidmens, todėl  ir LSA nariams reikės keisti savo požiūrį į socialinį dialogą. Šiuo metu tai yra pagrindinė kliūtis. Viskam reikalingas laikas ir tinkamai pasirinkta  strategija.

   Diskusijos metu išsikristalizavo nuomonė, kad nuo rudens profesinės sąjungos laukia didelis darbas įtraukiant savivaldybes į socialinį dialogą ir kuriant trišalį sektorinį komitetą švietimo sektoriuje.  A.Sysas pasiūlė organizuoti bendrus profesinės sąjungos ir LSA atstovų susitikimus su Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariais. Neatmetama galimybė, kad kai kuriuos Darbo kodekso straipsnius dar reiks patobulinti ir tam reikia gerai pasiruošti.   

Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-07-19 19:57:41 | Žinovui

Tai kad į Papirtienę dar nei vienas Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo narys nesikreipė nei raštu nei žodžiu dėl nepervesto atostoginių 10 proc. priedo. Matyt, nėra dar taip blogai. Ar susivienijimo pirmininkė turi pati savo iniciatyva vėl kreiptis į savivaldybę, kaip tai padarė dėl pirmojo 10 proc. vėlavimo už gegužę, jei patys mokytojai to net neprašo? Gal mokytojams kaip tik gerai, kad tie pinigėliai į jų sąskaitas įplauks vėliau: neišleis iškart, bus iš ko pragyvent prieš atostogų pabaigą?:)

2008-07-18 11:57:59 | žinovas

O tu paklausk kauniečių profsąjungos veikėjų: Voloskevičienės, Papirtienės ir visagalio Juknio. Nors kiek žinau, net ir kauniečiams algos buvo padidintos. Gal skaičiuoti nemoki?

2008-07-18 10:34:23 | Jurgis

Paklaust reiktu seimo nario,kur dingo algos pakelimas uz birzeli, kur dingo algos pakelimas prie atostoginiu pinigu. Iki siol dar kaune nesumokejo

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.