Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Nukentės ir mokytojai (7)

2009 Kovo 17d.

Biudžetą persvarstyti ketinanti valdžia politikų atlyginimais neapsiribos. Mažiausiai dešimtadaliu bus apkarpytos valstybės tarnautojų, mokytojų, medikų, kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų algos. „Lietuvos ryto“ žiniomis, Finansų ministerija rengia siūlymą mažinti valstybės politikų, teisėjų, pareigūnų, tarnautojų pareiginės algos bazinį dydį nuo 475 iki 430 litų.

Pataisius įstatymus, šių asmenų algos sumažėtų 9,5 proc. Taip pat rengiamasi sumažinti bazinę mėnesinę algą nuo 128 iki 115 litų.Šis koeficientas taikomas apskaičiuojant atlyginimus beveik 230 tūkst. biudžetinės sferos darbuotojų. Jų algos patikslinus šių metų biudžetą turėtų sumažėti daugiau nei 10 proc.

Užsimojo itin plačiai

Apkarpiusi šių darbuotojų atlyginimus dešimtadaliu, valstybė sutaupytų 340 mln. litų. Bet tektų persvarstyti ir „Sodros“ bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetus.Sumažinus valstybės tarnautojų algas, jos grįžtų į maždaug 2006 metų lygį. Bet to, norint išgelbėti valstybės biudžetą, nepakaks.

Premjeras Andrius Kubilius vakar pareiškė, kad valstybės biudžeto išlaidos gali būti sumažintos net 3 mlrd. litų.„Artimiausiu metu pateiksime siūlymus Seimui, kaip sumažinti valstybės biudžeto išlaidas maždaug 2,7-3 mlrd. litų. Biudžetas bus apie 16-17 mlrd. litų“, – vakar teigė premjeras. Anot jo, ministrams ir parlamentarams algos gali būti sumažintos net penktadaliu. Kitiems – kiek mažiau.

Profsąjungos jau sukruto

Atlyginimai mokytojams šių metų pradžioje buvo padidinti dešimtadaliu. Valstybė taip pat yra įsipareigojusi ieškoti galimybių dar kartą kelti algas nuo rugsėjo.

„Atrodo, neteksime to, ką gavome prieš kelis mėnesius. Vargu ar galime tikėtis algų kėlimo nuo naujų mokslo metų pradžios“, – vakar nerimavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė.

Švietimo darbuotojų profsąjungos vadovai artimiausiu metu bandys susitikti su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi aptarti mokytojų algų likimo.

Būdų taupyti nestinga

„Mes įsitikinome, kad algos gali likti tos pačios – yra daugybė kitų taupymo būdų. Galima sujungti apskričių ir savivaldybių švietimo skyrius, persvarstyti mokytojų darbą prižiūrinčių įstaigų funkcijas, atsisakyti nereikalingų vadovėlių leidybos“, – dėstė profsąjungos vadovė.

Pareigūnai nebegali kentėti

O statutiniai pareigūnai nusiteikę karingai. Jie dar šios savaitės pabaigoje tikisi paskelbti protesto akcijų planą. Nemažai daliai policininkų, ugniagesių ir sienos apsaugos tarnybos darbuotojų algos keliomis dešimtimis litų mažėjo jau nuo šių metų pradžios. Kai kuriems esą atlyginimai buvo sumažinti iki 150 litų.

Panaikinus priedus algos buvo sumažintos nestatutiniams ugniagesiams. Jie dabar per mėnesį uždirba apie 800 litų. „Būtų nesąžininga, jei pareigūnams algos per metus sumažėtų antrą kartą. Žmonių kantrybė jau išsekusi. Mums tai būtų paskutinis lašas“, – teigė Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Saulius Džiautas.

Išpūsti priedai

Mykolo Romerio universiteto Personalo vadybos ir organizacijų plėtros katedros vedėjas Jonas Jagminas sako, kad sumažinus algas 10 proc. ministrui ir paprastam valstybės tarnautojui daugiausia nukentėtų tas, kuris mažiausiai uždirba. „Gal algas reikia mažinti proporcingai. Bet daug uždirbančių politikų ar tarnautojų yra mažuma, tad labiau apkarpius jų algas efektas bus mažas.

Reikėtų persvarstyti priedų sistemą, nes ji netobula. Būtent jie išpučia daugiausia uždirbančių tarnautojų algas“, – įsitikinęs J.Jagminas.

Šaltinis: http://www.lrytas.lt/?data=20090317&id=eko17_a2090317&sk_id=99&view=2.


 

Martynas ČERKAUSKAS, Lietuvos ryto korespondentas.
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-03-18 11:24:35 | va va

tikrai kad "NE PRIE KO" - savo reikaliukai tik ir rupi

2009-03-18 11:18:46 | Vizinis

tai ir kreipkis i savo lyderius ir streikuok, prie ko cia zemaiciai..varykit

2009-03-18 07:54:19 | laikas

Bukim teisingi, jei nebutu ilgalaikes programos - nebutu 10 proc. nuo sausio ir streikai cia ne prie ko - ar jie butu pernai, ar ju nebutu - tai is esmes mazai ka keistu, o dabar jie tikrai reikalingi... Tik ar suvokia tai zemaiciu lyderiai? Panasu, kad jiems rupi kiti dalykai.

2009-03-17 21:24:41 | bitė

manau reikia streikuoti ir ne porą valandų ,o savaičių.Kur tai matyta 10 proc nuimkim nuo pensininko, nuo bankininko, nuo ministro,... kas labiausiai nukentės

2009-03-17 20:55:53 | prfsajungiete

To ir reikejo tiketis is ilgalaikes atlyginimumu kelimo programos jau ja tvirtinant buvo aisku kad naujai vyriausybei ja vykdyti bus neprivalu.Jei ne žemaiciu streikai nebutu nei to ka turime dabar.Taigi darykite isvadas arba eikite derybu ar organizuokite streika kad issaugoti bent tai kas yra dabar.Ruta parodyk ka sugebi is tiesu !!!!!!

2009-03-17 13:52:57 | rita

Negana, kad pilste purva ant mokytoju, kai pakele keliais litais algas, tai dabar dar labiau tyciojasi is mokytoju.Manau, profsajungos turi aktyviai siulyti taupyti lesdas, kur ju nereikejo ir geresniais laikais-pprc, svietimu centrai, visokios benaudes prevencines ir kitokios programos, kvalifikaciniai tusti kursai

2009-03-17 13:06:12 | mokytojas

Visuotinis strreikas kitaip nebus

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.