Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Jei reikės – vyks lokalinės protesto akcijos prieš savivaldybių savivaliavimą (0)

2009 Gegužės 20d.

Vyriausybei įsukus taupymo karuselę, mažėjant finansavimui, savivaldybių valdininkai ir darbdaviai bando neteisėtai taupyti mokytojų atlyginimų ir švietimo kokybės sąskaita. Vietinei valdžiai taupymo būdai švietimo įstaigose nerūpi: nesitariama nei su darbdavių, nei su darbuotojų atstovais, nesinaudojama jokiomis socialinio dialogo priemonėmis. Todėl šis "taupymas" jau atsisuka prieš švietimo darbuotojus – verčiama „savanoriškai“ eiti nemokamų atostogų, keičiamos darbo sutartys, liepiama atsisakyti klasės auklėtojo valandų, nebemokama už pavadavimus, mažinami atlyginimai, nors visa tai LR Darbo kodeksas griežtai draudžia.

Nuo gegužės 20 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos specialistai ir teisininkai šalyje pradeda reidą:  „SAVIVALIAVIMUI – NE!“.

Reido metu vyks susitikimai – diskusijos su vietos savivaldos, Švietimo ir mokslo ministerijos bei socialinių partnerių atstovais, bus analizuojama bendra situacija. Pirmasis susitikimas vyks gegužės 21 d. (ketvirtadienį) 15 val. Panevėžio Pedagogų švietimo centre (Topolių al. 12, Panevėžys). Jei reikės – vyks lokalinės protesto akcijos prieš savivaldybių savivaliavimą!

Taip pat bus vertinamas švietimo proceso dalyvių požiūris į naują mokytojų darbo apmokėjimo sistemą, kurią siūloma įvesti nuo rugsėjo 1 d. ŠMM teigia, jog pačios mokyklos galės apsispręsti, ar vadovautis nauja darbo apmokėjimo tvarka. LŠMPSF abejoja būsimų sprendimų demokratiškumu ir skaidrumu, todėl profesinės sąjungos ekspertai išanalizavo naujos sistemos privalumus ir trūkumus, kuriuos pateiks mokytojams. Tik gavę visapusišką informaciją apie naujos apmokėjimo sistemos privalumus ir trūkumus, mokytojai galės pasirinkti priimtiną variantą.

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.