Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Federacijos nariai nepritaria bazinės mėnesinės algos mažinimui (0)

2009 Liepos 9d.

Ketvirtadienį Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) atstovai suformavo profesinės sąjungos nuostatas derybose su Vyriausybe dėl bazinės mėnesinės algos dydžio (BMA). Derybose LŠMPSF atstovauja pirmininkė Rūta Osipavičiūtė.

Vyriausybė siūlo mažinti biudžetininkų algas ir biudžeto išlaidas maždaug 250 mln. litų, tačiau negali pateikti tikslių skaičių, kiek ketinama sutaupyti. Pradinis Vyriausybės pasiūlymas sumažinti BMA nuo 128 Lt iki 120 Lt nesulaukė profesinių sąjungų pritarimo.

Į pasitarimą buvo pakviesta Švietimo ir mokslo ministerijos Ekonomikos departamento direktorė Eglė Radėnienė, kuri profesinės sąjungos atstovams pateikė įvairius skaičiavimus ir atsakė į gausius pasitarimo dalyvių klausimus.

Federacijos atstovai nutarė nepritarti pasiūlymui mažinti BMA. Tačiau suteikė R. Osipavičiūtei įgaliojimus ieškoti kompromisų tik tuo atveju, jei Vyriausybė pateiks konkrečius skaičius ir argumentus, kodėl būtina mažinti biudžetinio sektoriaus darbuotojų algas. Jei jau Vyriausybė nepajėgi išvengti BMA mažinimo, Federacijos atstovė derybose privalo siekti, kad BMA būtų sumažintas kuo mažiau.

Mokytojų ir dėstytojų atstovai aptarė Ilgalaikių atlyginimų didinimų programų likimą. Matydami šalies ekonominę – socialinę padėtį, profesinės sąjungos nariai sutinka, jog atlyginimų didinimai būtų atidėti iki pagerės ekonominė situacija. Tačiau būtina sutarti dėl konkrečių terminų. Buvo nutarta siūlyti Vyriausybei, programos vykdymą atidėti iki 2010 metų sausio 1 dienos.

Jei Vyriausybė sutiktų nemažinti BMA, tačiau siūlytų atlyginimus karpyti mažinant koeficientus, Federacijos atstovai nutarė susirinkti dar kartą ir aptarti profesinės sąjungos nuostatas.

Derybų su Vyriausybe susitikimas vyks penktadienį 13 val. Tą pačią dieną 9.30 val. LŠMPSF atstovai LR Vyriausybės rūmuose dalyvaus susitikime su LR Ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi ir Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi. Susitikime bus aptarti mokytojų darbo apmokėjimo klausimai.


LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.