Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Vyriausybė tarsis su profesinėmis sąjungomis dėl bazinės algos (2)

2009 Liepos 7d.

Antradienį posėdžiavęs Ministrų kabinetas nutarė kol kas nemažinti bazinės mėnesinės algos, ji laikinai lieka 128 litai. Vyriausybė artimiausiu metu tarsis su profesinėmis sąjungomis dėl to, kaip mažinant iš biudžeto mokamus atlyginimus apsaugoti mažiausiai uždirbančius darbuotojus.

Kartu Vyriausybė pritarė patobulintam Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio įstatymo pakeitimo projektui ir teiks jį Seimui. Tobulindama Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų įstatymą Vyriausybė siekia, kad sunkmečiu didžiausia našta tektų daugiausiai uždirbantiems.

Įstatymo projekte siūloma pakeisti Lietuvos Respublikos politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų  pareiginės algos bazinį dydį. Jame numatoma, kad nuo 2009 m.  rugpjūčio 1 d. iki 2010 m. gruodžio 31 d. galios 450 litų bazinis dydis (iki šiol buvo 475 Lt).

Politikams - Ministrui Pirmininkui ir ministrams, Seimo Pirmininkui ir Seimo nariams – taip pat siūloma 10 proc. mažinti pareiginės algos koeficientus. Jiems darbo užmokestis mažės 15 proc. (5 proc. mažėja bazinis dydis ir 10 proc. pareiginės algos koeficientai).

Mažinant atlyginimus valstybės tarnautojams ir pareigūnams taip pat siūloma sumažinti priedus už kvalifikacines klases: už trečią kvalifikacinę klasę - nuo 15 iki 10 procentų pareiginės algos, už antrą kvalifikacinę klasę – nuo 30 iki 20 procentų, už trečią  kvalifikacinę klasę – nuo 50 iki 30 procentų.

Taip pat proporcingai būtų mažinami pareiginių algų koeficientai pradedant nuo 11 pareigybių kategorijos iki aukščiausios 20 kategorijos. Pagal sutartą schemą nuo 11 kategorijos pareiginės algos koeficientas mažėtų po 0,5 procento už kiekvieną kategoriją, o nuo 15 kategorijos pareiginės algos koeficientas mažėtų po 1 procentą. Tokiu būdu 20 kategorijos pareiginės algos koeficientas mažėtų 7,5 procento. Iš viso, pavyzdžiui, 19 kategorijos valstybės tarnautojui, turinčiam 1 kvalifikacinę klasę, atlyginimas sumažėtų 23 procentais.

Atitinkamomis proporcijomis siūloma mažinti ir statutinių pareigūnų, prokurorų atlyginimus.

LR Vyriausybės ir LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-07-08 02:05:41 | Žaibas

Yra vienas geras būdas, kai nežinai, kieno pusėn stot - tiesiog perskaityt Kubiliaus siūlomas pataisas ir čia pat perskaityt išsamų Čilinsko išaiškinimą, ką tos pataisos reiškia realiai žmonėms. Aš tai perskaičiau viską. Čilinskas perkando Kubiliaus klastą. Nesurasite tokių kvailių, kurie patikės, kad VP10 sumokėjo ne Kubiliui, o Čilinskui. Absurdiški kaltinimai. Čilinską puola tik Kubiliaus ir LEO tarnai. Kuo patys smirdi, tuo kitą tepa. Čilinskas paaukojo savo brangų laiką, kad padėtų paprastiems žmonėms, išaiškintų įstatymų vingrybes, kuriomis Kubilius norėjo dar kartą apgauti. O Kubilius - oligarchų tarnas

2009-07-08 01:27:43 | PILIETINĖ PROTESTO A

PILIETINĖ PROTESTO AKCIJA "LEO-NE" Seimo dauguma, vykdydama oligarchinės milijonierių grupuotės ir pagrindinių partijų korumpuotos vadovybės valią, po kosmetinių pataisymų ketina galutinai įteisinti Leo LT aferą. Reikšdami pilietinį protestą prieš stambiausios Lietuvos istorijoje aferos užsakovus ir jų tarnus Seime, kviečiame visus į Gyvų raidžių" akciją "LEO-NE" Liepos 9 d. 10 val. Vilniuje, prie Baltojo tilto, išsirikiavę piliečiai suformuos žodzius "LEO -NE" "Gyvų raidžių" akcija tai paskutinis laisvų piliečių perspėjimas korumpuotam Seimui ir pirmas rinkėjų priminimas išrinktąjai Prezidentei D.Grybauskaitei, jog tauta nepamiršo jos pažado panaikinti Leo LT oligarchinį darinį. Atvykime liepos 9d. 10 val. prie Baltojo tilto visi, kurie neabejingi Lietuvos ateičiai. P.S. Tylėjimas reiškia sutikimą. Jei tylėsime, reiškia būsime verti tos ateities, kurią mums paruošė valdžia su oligarchais. Jungtinis demokratinis judėjimas - demokratija.eu

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.