Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Vyriausybė atšaukė bazinės algos mažinimą (0)

2009 Liepos 3d.

Penktadienio posėdyje Vyriausybė atšaukė birželį priimtą nutarimą, kuriuo bazinė alga mažėjo nuo 128 Lt iki 115 Lt. Šis sprendimas buvo jau įsigaliojęs ir veikti turėjo pradėti nuo rugpjūčio, tačiau ministrų kabinetas jį atšaukė, atsižvelgdamas į bado akciją paskelbusias profesines sąjungas bei tai, kad Seimas grąžino tobulinti įstatymų pataisas, mažinančias valdininkų atlyginimus.

Profesinės sąjungos kaltina Vyriausybę sprendimą priėmus slapčia ir nė nesitarus su darbuotojų atstovais.

Ministrų kabinetas prie bazinės algos ketina grįžti po to, kai Seimas pritars Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio įstatymo pataisoms, mažinančioms atlyginimus ir šiai dirbančiųjų grupei. Vyriausybė Seimui siūlo visiems valdininkams, politikams ir teisėjams atlyginimus mažinti 5 proc., o daugiau uždirbantiems – ir daugiau nei 10 proc.

„Dėl biudžetininkų atlyginimų mažinimo artimiausiu metu ketiname sėsti prie derybų stalo su profesinėmis sąjungomis. Principas turėtų išlikti toks pat, kaip ir su valstybės tarnautojų atlyginimais, taigi atsisakome vieningo 10 proc. mažinimo visiems, turėtų atsirasti tam tikra gradacija“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

Jo teigimu, sprendimas dėl bazinės algos turėtų būti priimamas ateinančią savaitę.

„Mes suprantame, kad, matyt, nepavyks išvengti bazinės algos mažinimo, bet tikimės, kad tai bus daroma diferencijuotai ir mažiausiai palies tas grupes, kurios uždirba mažiausiai. Aišku, mokytojų ir švietimiečių bendruomenė, kai išgirdo nutarimą mažinti mėnesinę bazinę algą, vėl tapo kaip bičių avilys ir pirma mintis buvo mąstyti apie tai, kad nuo rugsėjo 1-os nepradėti mokslo metų“, – žurnalistams po posėdžio sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė.

Jos teigimu, geriausia išeitis būtų pedagogų atlyginimus palikti neliestus, nes mokytojų atlyginimai turėtų būti nustatomi pagal ilgalaikę pedagogų atlyginimų didinimo programą.

Bazine alga remiamasi skaičiuojant atlyginimus mažiausiai uždirbantiems biudžetininkams: mokytojams, socialiniams darbuotojams, bibliotekininkams, kultūros darbuotojams.

Šis mažinimas paliestų daugiau nei 200 tūkst. žmonių.

www.delfi.lt

Rasa Lukaitytė, www.DELFI.lt
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.