Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Bazinę mėnesinę algą ketinama mažinti 5 proc. (0)

2009 Liepos 29d.

Bazinė mėnesinė alga nuo spalio 1 dienos gali būti sumažinta 5 proc. - nuo 128 iki 122 litų. Tai numatyta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtame Vyriausybės nutarimo projekte, kuris šią savaitę pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei.

Projekte taip pat numatyta nuo 76 iki 73 centų sumažinti bazinį valandinį atlyginimą.

Ministerijos parengtuose projektą lydinčiuose dokumentuose nurodoma, kad būtinybę mažinti mėnesinę algą ir bazinį valandinį atlyginimą lėmė sunkėjanti ekonominė ir finansinė šalies situacija, noras sumažinti valstybės biudžeto asignavimus darbo užmokesčiui ir stabilizuoti valstybės finansų sistemą.

Vyriausybė liepos pradžioje atšaukė nutarimą dėl bazinės algos mažinimo dešimtadaliu, kuris turėjo įsigalioti nuo rugpjūčio pradžios. Ministrų kabinetas birželio 17 dienos nutarimu buvo sumažinęs bazinę mėnesio algą nuo 128 iki 115 litų, o šis sprendimas paskatino profsąjungas pradėti bado akciją. Vyriausybė buvo priversta pradėti derybas.

Derybose Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) atstovai siekė įrodyti, jog tokie sprendimai nėra pagrįsti skaičiavimais ir situacijos analize, todėl BMA mažinti visai nereikia. Tada vyriausybės kancleris D. Matulionis gana kategoriškai pareiškė, kad profesinėms sąjungoms nesutikus su siūlymais, Vyriausybė nutraukia derybas ir vienašališkai priima sprendimus.

Kitoms profesinėms sąjungoms stipriai nepasipriešinus, Federacijos atstovai su savo reikalavimais liko akivaizdžioje mažumoje. Todėl derybose laikinai priimtas kompromisinis variantas - bazinę mėnesinę algą mažinti nuo 128 Lt iki 122 Lt  t.y. 4,7 proc.

Toliau derybos vyko su Švietimo ir mokslo ministerija. Pirminiai ŠMM pasiūlymai, visiems mokytojams atlyginimus vidutiniškai mažinti 8 proc. (4,7 proc. sumažinti bazinę mėnesinę algą (BMA) ir 3,3 proc. sumažinti tarifinius  atlyginimų koeficientus), sulaukė griežtos Federacijos atstovų kritikos.

LŠMPSF atstovai tvirtai laikėsi pozicijos, kad būtų ieškoma alternatyvių išlaidų mažinimo sričių, tuo būdu minimaliai karpant mokytojų, dėstytojų, kitų pedagoginių darbuotojų atlyginimus.

Intensyvios ir sunkios poros savaičių derybos davė rezultatų: pasiekta, kad didžiajai daliai mokytojų nebus nemažinami tarifiniai atlyginimų koeficientai (TAK). Buvo pasiūlytas variantas darbo užmokesčio fondą mažinti koreguojant mokinio krepšelio metodiką, tokiu būdu nemažinti TAK.

Kadangi šie SADM ir ŠMM nutarimai dar neįgijo juridinės galios, po atostogų derybos dėl darbo užmokesčio reglamentavimo bus tęsiamos. Rugpjūčio mėnesį vyksiančiame profesinės sąjungos koordinavimo tarybos posėdyje bus aptariami Vyriausybės pasiūlymai ir formuluojama Federacijos derybinė pozicija.

BNS ir LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.