Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Arogancija, melas ir kvaili pasisakymai R. Dagiui kainavo ministro portfelį (0)

2009 Liepos 20d.

Iš naujo tvirtinamame Ministrų Kabinete neliks socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Dagio – tai Prezidentei Daliai Grybauskaitei siūlo paskirtasis Premjeras Andrius Kubilius. Jis neslėpė, kad tai daroma dėl visuomenėje susiklosčiusio požiūrio.

A. Kubilius pirmadienį žurnalistams tvirtino, kad R. Dagys keičiamas „tikrai ne dėl kokio nors didžiausio kiekio klaidų“, tačiau neslėpė, jog šiuo metu „reikalingas ir tam tikras žmonių pasitikėjimas tais, kurie daro pakeitimus“ sprendžiant „Sodros“ problemas.

„Kartais iš tiesų taip susiklosto, kad darbai, kuriuos tenka padaryti, dėl susiklostančios sudėtingos situacijos tą pasitikėjimo resursą sunaudoja tikrai greitai“, – kalbėjo A. Kubilius.

Anot jo, dėl tų pačių priežasčių jis anksčiau priėmė sprendimą keisti buvusį finansų ministrą Algirdą Šemetą, kuris šiuo metu dirba eurokomisaru.

Vidurdienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išplatino pranešimą, kad R. Dagys neva „apsisprendė nedalyvauti naujai formuojamos Vyriausybės darbe“ ir savo apsisprendimą „suderino su Premjeru“.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė ne kartą yra išsakiusi griežtą, kritinę nuomonę apie jau buvusio socialinės apsaugos ir darbo ministro veiklą.

 „Ministro veiklai trūko ne tik kompetencijos, žmogiškos atjautos, bet ir socialinio dialogo supratimo. Rengti pompastiški forumai tik imitavo socialinį dialogą, tačiau konstruktyviai tartis šis ministras nesugebėjo.

Tereikia priminti jo pasirašytą, Vyriausybės slapčia ir vienašališkai priimtą sprendimą visiems biudžetininkams atlyginimus sumažinti 10 proc. Tik inicijavus profsąjungų bado akciją, prasidėjo dialogas.

Storžieviškai ir arogantiškai elgiantis, meluojant bei nemokant bendrauti, visuomenės pasitikėjimo neužsitarnausi. Taip veikiantis politikas negali vadovauti tokiai jautriai sričiai, kaip socialinė apsauga.“, - kalbėjo R. Osipavičiūtė.

Tai - vienintelis pakeitimas naujoje Vyriausybės sudėtyje, kurią A.Kubilius pirmadienį pristatė prezidentei Daliai Grybauskaitei. Prezidentė savo nuomonę dėl naujo Ministrų kabineto sąrašo žada pareikšti per porą dienų iki pasibaigiant Seimo sesijai.

A. Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė pagal nustatytą tvarką įgaliojimus grąžino, kai pasikeitė šalies vadovai - Valdą Adamkų pakeitė D. Grybauskaitė.

BNS, ELTA ir LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.