Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profsąjungų atstovai grasina streikais, jei bus mažinamas biudžetininkų darbo užmokesčio fondas (2)

2009 Spalio 14d.

Biudžetinių įstaigų darbuotojų profsąjungų atstovai nepritaria Vyriausybės planams 10 proc. mažinti darbo užmokesčio fondą, grasina protestais ir atsisakymu pasirašyti Nacionalinį susitarimą. "Vyriausybė neįgali sutvarkyti finansų: artėja dar viena atlyginimų karpymo banga",- tokia tema spaudos konferenciją spalio 14 d. BNS'o konferencijų salėje surengė šešių Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) biudžetinio sektoriaus darbuotojų profsąjungų atstovai.

"Mes tikrai esame nusiteikę padaryti viską, kas įmanoma derybų keliu. Bet jei Vyriausybė darys ne Nacionalinį susitarimą, o nacionalinį nutarimą, tai mes turėsime išeiti į gatves, - trečiadienį per spaudos konferenciją sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovas Aleksandras Poschovas. - Jei nebus priimti mūsų siūlymai, Nacionalinio susitarimo nebus. Vieną dieną kalbama, kad jau jokių mažinimų nebus, o vakar visi girdėjo, kad vėl kalbama apie 10 proc. mažinimą. Mes esame numatę rengti akcijas, streikus."

Pasak jo, profsąjungų siūlymu į Nacionalinio susitarimo planą buvo įtraukti siūlymai, kad ateityje nebebūtų keičiami darbo santykiai, sąlygos ir nebemažinami atlyginimai biudžetiniame sektoriuje. Liberalizuoti kai kuriuos Darbo kodekso straipsnius, anot A.Poschovo, turėtų būti galima tik per trišalę tarybą.

Kartu jis pripažino, kad profsąjungos, derėdamosi su Vyriausybe dėl Nacionalinio susitarimo, nėra vieningos. A.Poschovo teigimu, trys nacionaliniai profsąjungų centrai - Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinių sąjungų centras "Solidarumas" ir Lietuvos darbo federacija - yra suderinę, kad reikalavimai, kuriuos kelia profsąjungos yra vieningi.

"Deja, tą kitaip interpretuoja kitos profesinės sąjungos. Jie negalėdami išsirinkti ir deleguoti vieno atstovo tam susitarimui paprasčiausiai jį kritikuoja. Tas išsibarstymas trukdo pačiam profsąjungų judėjimui. Vis dėlto mūsų jėga yra vienybėje. Šiandien nacionaliniai centrai yra susidarę, jie kartu derina visus klausimus, tai pasiekta per labai ilgą ir sunkų darbą, nes anksčiau irgi kiekvienas tempė savo vežimą į atskirą pusę", - kalbėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovas.

Paprašytas konkretizuoti, kas yra kitos profesinės sąjungos, A.Poschovas nurodė Jungtinę profesinę sąjungą, vadovaujamą Arvydo Dambrausko, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą, kuriam vadovauja Vytautas Bakas, ir vienai iš švietimo darbuotojų profsąjungų vadovaujantį Aleksą Bružą.

Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius pirmadienį pranešė, kad Nacionalinį susitarimą, kuriuo siekiama stabilizuoti šalies finansų padėtį, tikimasi pasirašyti spalio 28 dieną.

Spaudos konferencijoje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijai atstovavęs LVA profesinės sąjungos pirmininkas Artūras Stimbirys kalbėjo, jog visų aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos prieš tokį algų mažinimą. „Negali būti dvigubos politikos, juk A. Kubilius jau skelbia, kad lipame iš duobės, ir tuo pačiu metu siūlo mažinti darbo užmokestį. Jeigu Vyriausybė neturi kaip skolintis ir nemoka tvarkytis valstybiniame sektoriuje (nesugeba didinti gamybos, nesurenka mokesčių) ir nori skolintis iš skurstančių pensininkų, mokytojų, aukštųjų mokyklų darbuotojų, bibliotekininkų ir t.t. galime sutikti tik tokiomis sąlygomis, kaip Vyriausybė pasiūlė studentams - po 11 proc. metinių palūkanų.“ – ironizavo A. Stimbirys.  

Ketvirtadienį rinksis LŠMPSF Aukštaitijos susivienijimo koordinavimo taryba, o penktadienį šaukiamas LAMPSS narių posėdis.  Federacijos nariai svarstys kokių veiksmų imtis priešinantis tokiai Vyriausybės politikai. Protesto akcijos bus koordinuojamos su visomis biudžetinio sektoriaus profesinėmis sąjungomis.

BNS ir LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-09-21 23:36:22 | Maria

Thanks for being on point and on taergt!

2009-10-17 17:56:08 | RENATA

Nesuprantu, ar jūs žinote, kad bibliotekininko alga 850lt.( į rankas)? Tai bedarbio pašalpa, o ne atlyginimas, ką besumažinti. Atimkit iš ubago lazdą, mes visad gyvename krizėje

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.