Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profsąjunga privertė Kauno valdininkus praregėti (3)

2009 Spalio 6d.

Nors Kauno savivaldybės švietimo valdininkai buvo nusprendę, jog 2009 08 19 Vyriausybės nutarimas, kuriuo 4,7 proc. sumažintas bazinis dydis, (nuo kurio skaičiuojamas atlyginimas), galios visiems biudžetininkams jau nuo rugsėjo 1d., LR Darbo kodeksas yra vienintelis ir pagrindinis teisės aktas, kuriuo reikia vadovautis skaičiuojant pedagogų darbo užmokestį už rugsėjį.

Tačiau siekiant įtikinti Kauno valdininkus prireikė nemažai laiko ir pastangų. Po Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkės A. Papirtienės oficialių kreipimųsi į savivaldybę ir į Kauno Trišalę tarybą bei šios problemos paviešinimo žiniasklaidoje, situacija palaipsniui keičiasi.

Tuoj po Trišalės tarybos posėdžio, kuris vyko rugsėjo 25 d., bei jame išsakytos pagrįstos švietimo darbuotojų atstovų nuomonės, jog Kauno savivaldybė, pažeisdama LR Darbo kodeksą, nurodė švietimo įstaigų vadovams skaičiuoti atlyginimą pagal sumažintą bazinį dydį jau nuo rugsėjo 1d., prieš mėnesį neinformavus apie tai savo darbuotojų, įvyko konsultacijos tarp Kauno miesto Švietimo ir kultūros departamento direktoriaus E. Balasevičiaus bei švietimo darbuotojų ir finansų bei apskaitos darbuotojų profsąjungų atstovų. Šių konsultacijų metu buvo pripažinta, kad iškilusią teisinę ir finansinę problemą reiktų išspręsti pedagogų naudai.

Departamento direktorius E. Balasevičius nedelsiant įsipareigojo apsvarstyti įmanomus teisiškus sprendimo būdus Mokyklų vadovų asociacijos taryboje. Savo pažado švietimo valdininkas nepamiršo, galimi sprendimo variantai buvo apsvarstyti su mokyklų vadovų asociacijos taryba, ir rugsėjo 28 d. mokyklas pasiekė Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento raštas, kuriame šio departamento direktorius E. Balasevičius pripažino, jog jis „neįgaliotas komentuoti teisės aktų, Darbo kodekso, Vyriausybės nutarimų ar įstatymų, ir negali įtakoti darbdavių sprendimo“, tačiau rekomendavo švietimo įstaigų vadovams „atsižvelgti į įtemptą ekonominę bei socialinę situaciją ir, išsaugojant juridinį teisingumą, rasti tinkamą sprendimą (...) mokyklai ir mokytojams“.

Dauguma Kauno mokyklų vadovų į šį raštą sureagavo operatyviai ir kompetetingai, taip kaip buvo įmanoma šioje situacijoje – vieni priskaičiavo darbuotojams 4,7 proc. priedus jau su rugsėjo atlyginimu, taip kompensuodami dėl teisės aktų prieštaros atsiradusį finansinį praradimą, kiti vadovai pasižadėjo tuos 4,7 proc. kompensuoti artimiausiais mėnesiais.

Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas džiaugiasi šia mažyte pergale bei socialinio teisingumo atstatymu ir įsipareigoja stebėti, kad bent jau įstaigose, kurios priklauso šios profsąjungos susivienijimui, rugsėjo atlyginimo dalies praradimas būtų grąžintas.

Kauno susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-11-22 16:28:14 | Shermaine

Too many compliments too lttlie space, thanks!

2009-10-15 22:48:59 | Vika

Nezinau ar cia praregejimas....Visiems Kauno darzeliu pedagogams sumazino ir bazini ir koeficienta nuo rugsejo 1-os,sako negavom jokio atsaukimo is savivaldybes.

2009-10-06 21:10:02 | x

test

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.