Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Prezidentės patarėja domėjosi švietimo profesinių sąjungų veikla (0)

2009 Spalio 28d.

Spalio 27 dieną Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) pirmininkė Rūta Osipavičiūtė susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiąja patarėja Audrone Nugaraite. Ji yra Politikos analizės ir institucinių ryšių patarėjų grupės vadovė. Susitikimas vyko A. Nugaraitės iniciatyva.  Pokalbyje dalyvavo ir kitų švietimo profesinių sąjungų atstovai.

Prezidentės patarėja daugiausiai dėmesio skyrė išsiaiškinti, kodėl švietimo sistemoje veikia tiek profesinių sąjungų, kur jos sutaria ir kur ne. LŠMPSF pirmininkė R. Osipavičiūtė patarėjai trumpai pristatė federacijos susikūrimo aplinkybes, organizacijos struktūrą, veiklos tikslus ir uždavinius.

Federacija, nepaisydama kitų profesinių sąjungų lyderių destrukyvios veiklos, siekia solidžiai ir dalykiškai atstovauti mokytojų, dėstytojų ir kitų švietimo darbuotojų interesams bei ginti savo narių teises, jei jos pažeistos. Profesinės sąjungos nariais yra visų švietimo sistemos sričių darbuotojai: dėstytojai, mokytojai, auklėtojai, specialieji ir socialiniai pedagogai, buhalteriai, aplinkos personalas.  R. Osipavičiūtė pasidžiaugė ir visai neseniai susikūrusia struktūra – Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimu.

Pagrindiniai skirtumai nuo kitų profesinių sąjungų, Federacijos pirmininkės nuomone, yra organizacijų narystė ir veiklos pobūdis.  LŠMPSF yra gausiausia profesinė sąjunga švietimo ir mokslo sektoriuje, savo veiklą grindžianti atstovavimo principais.  Sprendimai priimami demokratiškai, skaidriai ir kolegialiai.  Federacijos taktika paremta dviejų žingsnių samprata: pirmas žingsnis - derėtis. Deryboms privalu pasirengti, turėti rimtų argumentų, pasiūlymų ir paskaičiavimų. Ir tik tada, jei derybos nevyksta, ar derybose oponentai bando manipuliuoti, aptarus kolegialiai, priimamas sprendimas protestuoti. Federacijos atstovai nėra pabėgę nei iš vienų derybų.

Derybomis jau pavyko nemažai pasiekti: ilgalaikės pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programos, mokytojų etatinio darbo apmokėjimo atidėjimo, popierizmo mažinimo (savianalizės anketų panaikinimo) ir nemažai kitų mokytojams svarbių sprendimų. Deja, liko nemažai problemų, kurias sunkmetis dar labiau paaštrino. Kol kas teko organizuoti tik nedidelius protestus, kai valdžios institucijos sprendimus priėmė vienašališkai.

Pokalbyje taip pat aptartos švietimo aktualijos: reforma, mokytojų ir dėstytojų darbo užmokesčio klausimai, švietimo įstatymo nauja redakcija, mokyklų tinklo pertvarkos klausimai.  LŠMPSF pirmininkė R. Osipavičiūtė išsakė Federacijos nuostatas šiais klausimais ir pateikė pasiūlymus. 

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.