Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Šiaulių valdžia toliau terorizuoja ikimokyklinių įstaigų pedagogus (1)

2009 Spalio 27d.

Lopyti miesto biudžeto skyles Šiaulių valdžia ir toliau primygtinai verčia  silpniausius: vakar ikimokyklinių įstaigų direktores vėl „auklėjo“ miesto galvos, tad artimiausiu metu bus „auklėjamos“ ir lopšelių-darželių darbuotojos.

Šiaulių m. lopšeliai-darželiai niekada negalėjo pasigirti pakankamu finansavimu, ir, nuo metų pradžios prasidėjus biudžeto taupymo vajui,  buvo aišku, kad „sutaupyti“ ikimokyklinių įstaigų sąskaita bus beveik neįmanoma. Tačiau jau vasaros pradžioje valdininkai įtikino kai kurių lopšelių-darželių direktores, kad jų darbuotojų savanoriškas atlyginimo dalies atsisakymas (prašant nemokamų atostogų), tikrai išgelbės miesto biudžetą, ir darbuotojai tokiu būdu „susitaupys“ juodai dienai, t.y. gaus normalias algas iki metų pabaigos. Tad nemažas skaičius patiklių ikimokyklinių įstaigų darbuotojų savanoriškai po kelias dienas be pinigų „ilsėjosi“ vasarą.

Lopšelių-darželių vadovų asociacijos pasiūlymą visus miesto darželius vasarai uždaryti ar palikti dirbti tik 1 – 2 įstaigas valdžia atmetė, o į švietimo darbuotojų profesinės sąjungos siūlymus visas „taupymo“ būdus aptarti ir numatyti iki metų pabaigos, suderinus su darbuotojų atstovais, – apskritai neatsiliepė.  

Deja, ikimokyklinukų pasiaukojimas norimo rezultato miesto valdžiai ir biudžetui nedavė: biudžeto skylė toliau plečiasi, o būdas „taupyti“, išvarant žmones neapmokamai atostogauti,  primygtinai siūlomas toliau.

Šiemet Šiaulių miesto ikimokyklinių įstaigų pedagogams atlyginimai mažinami jau trečiąkart: išvarius neapmokamai „atostogauti“ vasarą, Vyriausybei sumažinus BMA ir kai kuriose įstaigose jau sumažinus atlyginimo koeficientą. Turint galvoje, kad iš visų  švietimo sistemos grandžių ikimokyklinio ugdymo pedagogai apmokami menkiausiai, valdžios reikalavimas „solidarizuotis“ su savivaldybės administracijos valdininkais, galinčiais sau leisti neapmokamai atostogauti po 2 savaites, t.y. pusę mėnesio algos paaukoti miesto biudžeto gelbėjimui, yra neteisingas.

Švietimo darbuotojų profesinei sąjungai nesuprantamas ir miesto valdžios siekimas „spausti“ žmones per ikimokyklinių įstaigų vadoves, pvz., įstaigos vadovė gąsdina darbuotojus, kad apskritai nebebus mokamos algos, nes „nėra pinigų“! todėl būtina aklai paklusti primetamai vienintelei tvarkai – savanoriškai rašyti prašymą neapmokamoms atostogoms. Tačiau nei ikimokyklinių įstaigų struktūrinių pertvarkymų, nei keičiamų įstaigų etatų normatyvų, nei kitų taupymo būdų su ikimokyklinių įstaigų darbuotojų atstovais Šiaulių savivaldybės administracija nė neketino derinti!

Todėl darbuotojai neturi sutikti su šiuo vienu valdžios siūlomu „taupymo“ būdu, kol nėra socialinio dialogo tarp darbdavių ir dirbančiųjų. Šiaulių dirbantieji turi gauti išsamią ir aiškią informaciją apie taupymo būdus bei apimtis visose miesto ūkio srityse, kad galėtų vertinti, kiek ir kaip jie patys gali prisidėti prie miesto savivaldos. Kad žmonėms nekiltų abejonių, dėl jų  paaukotų pinigų panaudojimo ir aukojimosi prasmės.

Šiaulių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-01-06 23:19:11 | Tadas

Graudu žiūrėti kaip neefektyviai profsąjungą ginasi. Tarsi nebūtų visos eilės įstatymų ant kurių Damulevičius, atsiprašau už išsireiškimą, "dėjo skersą". Užsiundyt ant biudžetinių įstaigų asignavimų valdytojo (t.y. aukščiau paminėto pono) darbo inspekciją, o jei ta nepadės-yra teimas ir antstoliai... (gi pagal biudžetinių įstaigų įstatymo berods 8 str. kaip tik Damulevičius atsakingas už tai, kad savivaldybės biudžetininkams atlyginimai būtų mokami laiku). Įvaryt teisinėm priemonės rupūžes į kampą reikia, o ne bandyt juos sugraudint. Kol jiem patiem šiknų neskauda-padagogų verksmai jiem nė motais...

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.