Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Konferencijoje Seime - gausus Federacijos atstovų būrys (0)

2009 Spalio 27d.

Trečiadienį, spalio 28 d. LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas rengia konsultacinę konferenciją su socialiniais partneriais dėl rengiamų švietimo sistemos kaitos dokumentų. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija į konferenciją deleguoja virš 150 dalyvių ir parengė tris pranešimus.

Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Audrius Jurgelevičius Seimo nariams ir konferencijos dalyviams pateiks kaip Švietimo įstatymo projektą vertina profesinės sąjungos ekspertai. Federacijai labiausiai kliūna mokyklų tipų reglamentavimas, pedagogų pareigų didinimas, darbo užmokesčio reglamentavimas, savivaldos mokykloje siaurinimas ir kiti klausimai. Nerimą kelia neskaidrios įstatymo priėmimo procedūros.

Ukmergės rajono švietimo darbuotojų profesinės sąjungos susivienijimo pirmininkas Arūnas Rimkus kalbės apie specialiųjų poreikių vaikų integraciją mokyklose. Kosmetinės priemonės sunkmečio sąlygomis nesprendžia įsisenėjusios problemos iš esmės.

Kadangi artimiausiu metu Seimas pradės svarstyti kitų metų valstybės biudžetą, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė kalbės apie mokytojų, dėstytojų ir kitų švietimo darbuotojų darbo užmokesčio sistemos raidos perspektyvas.

Šiuo metu švietimo darbuotojams didžiausią pasipiktinimą kelia Vyriausybės veidmainiška politika: nacionaliniame susitarime Vyriausybė lyg įsipareigoja, jog 2010 metais nemažins mokytojų, dėstytojų kitų švietimo darbuotojų darbo užmokesčio. Tuo pačiu metu Vyriausybė pateikia Seimui biudžeto projektą, kuriame 5 ar 10 proc. mažinamas darbo užmokesčio fondas, tuo būdu atlyginimų mažinimai paliekami savivaldybėms ar įstaigų vadovams.

Nuotrauka iš konferencijos Seime birželio 17 dieną.

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.