Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Vaikų globos namų auklėtojai gali tapti socialiniais pedagogais (1)

2009 Spalio 26d.

Norime informuoti, kad 2007 m. spalio 31 d. LR Vyriausybės nutarimu nr. 1193 m. patvirtintoje Vaiko globos (rūpybos) reorganizavimo strategijoje patvirtinta ankstesnė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostata (ministro 2005 m. lapkričio 24 d. įsakymas Nr. A1-291), kad iki 2010 metų vaikų globos namų auklėtojo pareigybė bus pakeista į socialinio pedagogo pareigybę.

Spalio 19 d. įvykusiame susitikime su Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimo, įeinančio į Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo sudėtį, atstovais socialinių reikalų ir darbo viceministrė Audra Mikalauskaitė patikino, kad 2010 m. biudžeto projekte vaikų globos namų darbo užmokesčio fondai apskaičiuoti variantui, kai visi auklėtojai pervedami į socialinio pedagogo pareigas.

Darytina išvada, kad kai kurių vaikų globos namų vadovų daromas spaudimas auklėtojams sutikti su jų pareigų pakeitimu į socialinių darbuotojų pareigas nėra pagrįstas nei teisiškai, nei finansiškai. Siūlome tokiais atvejais, vadovaujantis LR Darbo kodekso 22 str. 1 d. 2 ir 7 ir 23 str. 1 d. 2 bei 5 punktais, reikalauti oficialaus susitikimo su profesinės sąjungos atstovais, kuriame bus aptartos galimos permainos. Manome, kad šiame susitikime turėtų dalyvauti ir Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai.

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-08-11 13:01:48 | Žibutė

Pasirodo, kad savivaldybėms yra palankiau paversti auklėtojas į soc. darbuotojus t.y. pigesnę darbo jėgą, nes soc. pedagogų yra didesni atlyginimai, ilgesnės atostogos. O darbdavių kokie nežmoniški reikalavimai: soc.darbuotojai po darbo valandų turi ieškoti vaikų negrįžusių į globos namus iki 22 val. Nors vasarą leistina vaikams grįžti iki 23 val. Už viršvalandžius neapmoka, į ligonines vaikus veža ir parveža pačios soc. darbuotojos savo transportu, už benziną - neapmokama( šeštadieniais, sekmadieniais), jeigu vaikas padaro nusikaltimą, soc. darbuotoją darbdavys duoda į teismą, kad galėtų jį nubausti. Be to tai vargšei auklėtojai su aukštuoju išsilavinimu reikės metus mokytis t.y. persikvalifikuoti, kad galėtų dirbti tą sunkų darbą su rizikos grupių vaikais, už kuriuos niekas nemoka jokių priedų. Iš viso galvoju ar ateityje žmonės dirbs tokį socialinį darbą, menkai apmokamą, su išdidintom darbo valandom, trumpom atostogom?

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.