Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Marijampolės mokytojai pradeda teisines procedūras dėl Darbo kodekso pažeidimo mokant rugsėjo mėnesio atlyginimus (0)

2009 Spalio 20d.

Marijampolės švietimo darbuotojų profesinės sąjungos iniciatyva miesto mokyklų mokytojai ruošiasi pradėti darbo ginčus dėl neteisingai išmokėto rugsėjo mėnesio atlyginimo – profesinės sąjungos teisininkai ruošia prašymų darbo ginčų komisijai pavyzdžius, kuriais pasiruošę pasinaudoti daugiau kaip du šimtai mokytojų.

LR Vyriausybė š.m. rugpjūčio 19 d. nutarimu „Dėl bazinės mėnesinės algos ir bazinio valandinio atlygio patvirtinimo“ (Nr. 844) nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. sumažino bazinę mėnesinę algą (BMA iki 122 Lt). Remiantis LR Darbo kodekso 120 ir 203 straipsnio nuostatomis, skaičiuoti sumažintus darbuotojų atlyginimus galima tik praėjus mėnesiui nuo pranešimo darbuotojams apie sumažinimą dienos.  Vadinasi, pranešti švietimo darbuotojams darbdaviai turėjo galimybę tik rugpjūčio pabaigoje (jiems grįžus iš kasmetinių atostogų) ir realiai taikyti BMA sumažinimą nuo spalio 1 dienos. Tačiau LR Seimui liepos 23 dieną priėmus 2009 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo 1,2,3,4,7,8,10 straipsnių ir 1,3,4,5,10,11 priedėlių pakeitimo įstatymą asignavimai biudžetinėms įstaigoms faktiškai sumažėjo jau nuo rugsėjo 1 dienos. Tuo būdu, biudžetinių įstaigų steigėjai ir vadovai netiesiogiai priversti pažeisti minėtas LR Darbo kodekso nuostatas. Darbo kodekso viršenybė juos įpareigoja laikytis visų teisinių procedūrų ir atlyginimus sumažinti nuo spalio 1 dienos, tačiau sudėtinga finansinė situacija verčia steigėjus ir įstaigų vadovus atlyginimus už rugsėjį skaičiuoti taikant jau sumažintą BMA. 

Marijampolės savivaldybės vadovai, vadovaudamiesi „telefonine teise“, davė nurodymus biudžetinių įstaigų, tarp jų ir švietimo, vadovams jau nuo rugsėjo mėnesio skaičiuoti sumažintus darbuotojų atlyginimus, nesilaikant LR Darbo kodekse nurodytų pranešimo terminų. Nepaisant to, kad Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos ir Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo, kurio nariais yra Marijampolės švietimo darbuotojų  profesinė sąjunga, atstovai susitikime su savivaldybės meru Vidmantu Braziu bandė įtikinti, kad privalu laikytis įstatymų, savivaldybės valdžia liko kurčia pateiktiems teisiniams argumentams. Profsąjungininkams įspėjus, kad mokytojai gali masiškai kreiptis į teismus dėl jų teisių pažeidimo, nustebino mero atsakymas: jei jau teismai nuspręs, kad įstatymai buvo pažeisti, tada ir bus mokama, tiesa, kartu prisidėjus ir nemažas bylinėjimosi išlaidas.

Kaip pranešė gerai informuoti šaltiniai Marijampolės savivaldybėje, spalio 15 d. vykusiame miesto švietimo įstaigų pasitarime, savivaldybės administracijos darbuotojai nurodė mokyklų direktoriams atgaline tvarka perrašinėti darbuotojų darbo sutartis tam, kad išvengti teisminių ginčų. Pasitvirtinus šiai informacijai, bus kreiptasi į prokuratūrą dėl dokumentų klastojimo.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.