Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Kauno rajono savivaldybės vadovai pažadėjo gražinti mokytojams pinigus (2)

2009 Spalio 8d.

Per Lietuvos mokyklas nusiritęs Darbo kodekso reikalavimų nesilaikymo apskaičiuojant atlyginimus vajus neaplenkė ir Kauno rajono savivaldybės. Rajone veikiančio profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rūta Jackūnienė su savo komanda spalio 7 d. susitiko su savivaldybės meru Valerijumi Makūnu, Biudžeto ir finansų skyriaus vedėju Arūnu Miliumi ir Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičiene bei savivaldybės administracijos centralizuotos buhalterijos vyriausia buhaltere Nijole Tarvydiene.

Pokalbio pradžioje meras tradiciškai skundėsi vis blogėjančia tiek šalies, tiek savivaldybės ekonomine situacija, kuri verčia ieškoti vis naujų taupymo būdų. Jam antrinę valdininkai nuolat pabrėždavo, kad švietime taupyti ypač svarbu, nes šios srities lėšos savivaldybės biudžete užima daugiau nei 60 procentų. Po tokios įžangos profsąjungininkai konkrečiai suformulavo problemą – kodėl rajono švietimo įstaigų vadovai nesilaiko Darbo kodekso reikalavimo ir be įspėjimo už rugsėjo mėnesį išmokėjo darbuotojams mažesnius atlyginimus. Deja, į labai konkretų klausimą mokytojų atstovai neišgirdo konkretaus atsakymo.

Rajono valdininkai lyg ir suprato, kad reikia laikytis Darbo kodekso, bet noras taupyti yra didesnis. Vis labiau kaistant pokalbio atmosferai, ypač po to, kai profsąjungininkai užsiminė apie planuojamas protesto akcijas bei didelės dalies mokytojų pasiryžimą pažeistas savo teises ginti teisme, meras V. Makūnas, pademonstravęs politinę išmintį, pareiškė, kad savivaldybė privalo ieškoti išeičių iš susidariusios padėties. Visiems girdint atsakingi valdininkai buvo įpareigoti per kelias dienas sužinoti tikslią pinigų sumą, kuri nepasiekė švietimiečių kišenių ir pažadėjo, kad ateinančią savaitę profesinės sąjungos susivienijimo pirmininkė Rūta Jackūnienė bus asmeniškai informuota apie problemos sprendimo kelius.

Atslūgus aistroms, susitikimo dalyviai aptarė tolimesnio profesinės sąjungos ir savivaldybės administracijos bendradarbiavimo galimybes, nes vis daugiau švietimo klausimų LR Vyriausybė ir Švietimo ir mokslo ministerija perduoda spręsti savivaldybėms. Susitikime dalyvavęs Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Audrius Jurgelevičius pasiūlė pradėti ruošti susitarimą, kuriame būtų nustatytos konkrečios bendradarbiavimo sritys bei formos. Pokalbio pabaigoje R. Jackūnienė dar kartą pakartojo, kad mokytojai tikisi pažeisto teisėtumo atkūrimo ir viliasi, jog ateityje panašių „siurprizų“ iš savivaldybės nesulauks.

Informacija Kauno rajono savivaldybės puslapyje: http://krs.lt/go.php/lit/Susitikimas_su_Kauno_rajono_pedagogu_ats/2176

Kauno rajono susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-10-15 16:17:24 | grazina

žodį "grąžinti" rašykime su ą, nes tai kalbama ne apie grožį

2009-10-08 19:32:05 | Dainius

O Kauno miesto mokytojai lieka ant ledo.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.