Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Ar vėl už mokytojų nugarų bus pakeista jų darbo apmokėjimo tvarka? (papildyta) (2)

2010 Gruodžio 10d.

Jau keleri metai, kai LR Seimui metų pabaigoje patvirtinus valstybės biudžetą, švietimo ir mokslo ministras gruodžio antroje pusėje pasirašo įsakymą, kuriuo patvirtinama nauja arba koreguojama sena Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarka. Šis dokumentas yra vienas svarbiausių pedagoginei bendruomenei ir jo laukiama su nerimu ir viltimi.

Kiekvienais metais mokytojams atstovaujančios profesinės sąjungos beldžiasi į Švietimo ir mokslo ministerijos duris su pasiūlymais, kaip tobulinti darbo apmokėjimo sistemą. Deja, ne visi ministrai yra pasirengę išklausyti mokytojų atstovų nuomonės. Praeitais metais švietimo ir mokslo ministras G.Steponavičius neatsižvelgė į virš 8000 mokytojų peticiją, kuria buvo reikalaujama neįvesti tarifinio atlyginimo "žirklių". Šių metų rugpjūčio 26 d. švietimo ir mokslo ministras vėl be viešų konsultacijų su profesinėmis sąjungomis, dalinai pakeitė pedagogų darbo apmokėjimo tvarką, tuo dar kartą priversdamas suabejoti ministerijos ir asmeniškai ministro deklaruojamais sprendimų priėmimo skaidrumo ir socialinės partnerystės principais. Panašu, kad dabartiniam ministrui savo sprendimų nederinimas su socialiniais partneriais tampa veiklos norma.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) siekdama tiek užtikrinti ugdymo kokybę, tiek pagerinti mokytojų darbo apmokėjimo sąlygas, lapkričio 11 d. susitikime su ministru G.Steponavičium bei viceministru V.Baciu iškėlė klausimą dėl galimo Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos keitimo. Iš aukščiausiųjų ministerijos pareigūnų nuskambėjo vienareikšmiškas atsakymas, kad nuo 2011 metų sausio 1 dienos jokių pakeitimų mokytojų darbo apmokėjimo tvarkoje nebus.

Siekiant garantijų, kad minėtų politikų pažadai nesiskirtų nuo darbų, LŠPS kreipėsi su raštišku paklausimu dėl galimo Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos keitimo. Atsakymo kol kas nėra, tačiau oficialiame ŠMM internetiniame tinklapyje pasirodė informacija, kad gruodžio 7 d. viceministras V.Bacys dalyvavo mįslingame pasitarime "dėl Darbo aprašo tvarkos pasiūlymų." Klausimas išlieka aktualus: su kuo už mokytojų nugarų tariasi valdininkai? Kokios staigmenos laukia mokytojų 2011 metais?

Paaiškėjus, jog darbo apmokėjimo tvarkos pakeitimai vis dėlto yra ruošiami, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga reikalaus viešų diskusijų ir konsultacijų dėl galimo Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos pakeitimo ir tam tikslui sukvies neeilinį trišalio švietimo sektorinio komiteto prie LR Trišalės tarybos posėdį.

Jau paskelbus šią informaciją, švietimo ir mkslo ministro patarėjas Albertas Lakštauskas informavo, jog jokių pakeitimų mokytojų darbo apmokėjimo tvarkoje 2010 metais nebus daroma.

LŠPS pareiškimas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-12-11 18:59:50 | Jonas

Bet miela, Zyle, kas trukdo sutramdyti įsisiautėjusius diktatoriškus direktorius? Priverskite dirbti jums. Direktorius vienas, o jūsų daug. Tik reikia susikalbėti tarpusavyje. Argi taip sunku?

2010-12-10 16:07:59 | zyle

Su kuo tariasi? Ogi su direktoriais. Ypač jam tinka diktatoriško tipo direktoriai, kurie nemoka dirbti, kaip tik duodami per galvas "žirklių bizūnu". Seniau būdavo taip: premija skirdavo labiau (pa)nusipelniusiems. Arba neskirdavo. Arba numesdavo 50 litų prieš Kalėdas. Dabar beliko žirklės. Štai tau ir naujas požiūris į mokytojus. Valstybėje siautėjantis liberalizmas išnaikino viduriniąją inteligentų kartą. Mokykloje... :( Ministrai nepraranda vilties išrasti dviratį. Liūdna... Ir siutas ima.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.