Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Visagino švietimo profesinė sąjunga spaudžia miesto merą (0)

2010 Gruodžio 3d.

Nuotraukoje - LŠPS Visagino susivienijimo pirmininkė Gražina Gusakovienė mitinge prieš neteisingus savivaldybės sprendimus pertvarkyti miesto mokyklų tinklą

LŠPS Visagino švietimo profesinės sąjungos komiteto posėdyje buvo nuspręsta kreiptis į savivaldybės tarybą aktualiais pedagogams klausimais. Gautas mero atsakymas profesinės sąjungos narius nustebino biurokratiniu atsirašinėjimo stiliumi. LŠPS Visagino susivienijimo pirmininkė Gražina Gusakovienė vietinėje spaudoje komentuoja mero atsakymus į profesinės sąjungos klausimus.

„Norėčiau visuomenei pateikti pastabas dėl kai kurių savivaldybės mero atsakymų“, - rašo G. Gusakovienė.

- Kodėl priimant sprendimus, kurie gali turėti įtakos teisiniam pedagogų statusui, nebuvo konsultuojamasi su darbuotojų atstovais (profesinė sąjunga), kaip tai nustatyta teisės aktuose?
Meras atsakė, kad konsultacijos  vyksta, nepatikslinant, su kuo konkrečiai  ir kokiais klausimais tokios konsultacijos vyksta, ir pridūrė, kad iki šiol nėra priimtų sprendimų švietimo sektoriuje, kurie turėjo būti suderinti su darbuotojų atstovais.
Tačiau mes norėtume priminti, kad LT Darbo kodekso  23 straipsnis nustato darbdavio pareigą konsultuotis su darbuotojų atstovais prieš priimant sprendimus, lemiančius teisinį darbuotojų statusą. Tai privaloma, net jei darbuotojų atstovai pirmi nesiima iniciatyvos. O klausimų, susijusių su švietimu, buvo pakankamai: moksleivio krepšelio skirstymas ir perskirstymas, miesto mokyklų klasių komplektavimas, ir t.t. Jei ir toliau savivaldybės administracija laikysis autoritarinės pozicijos, socialinis dialogas Visagine bus neįmanomas.

- Ar svarstomas planas pertvarkyti švietimo įstaigas mieste?
Meras atsakė, jog reorganizavimo klausimas nebus svarstomas tol, kol nebus priimtas Švietimo įstatymas.  Stručio pozicija, kurią užėmė meras šiuo klausimu nustebino. Tai rodo, kad po to, kai jam nepavyko "prastumti" tik jam vienam suprantamą mokyklų reorganizavimo planą 2009 metais, jis savotiškai keršija pedagogams: jei nebus taip, kaip noriu aš – nebus niekaip. Todėl šiuo metu tiek mokytojai, tiek mokiniai atsidūrė užburtame rate: nesprendžiamas vidurinių mokyklų reorganizavimo klausimas — nepakanka pinigų organizuoti kokybišką mokymosi procesą ir tinkamai apmokėti mokytojo darbą, nepakanka pinigų — mažinami darbo krūviai mokytojams, mažinami mokytojų darbo krūviai — dalį jų reikia atleisti ir mokėti išeitines išmokas, o tai dar labiau blogina mokyklų  finansinę padėtį. Reikėtų pažymėti, kad papildomų lėšų, pasak mero, savivaldybės biudžete nėra numatyta. Šis kenksmingas švietimui ratas suksis tol, kol meras ir jo komanda nepamirš savo įžeistų ambicijų ir nepradės konstruktyvų dialogą su mokyklų bendruomene. Tam, kad mokyklų reorganizacija įvyktų, nebūtina laukti, kol bus priimtas naujas Švietimo įstatymas, reikia vadovautis esamais vyriausybės sprendimais, kurių naujas įstatymas iš esmės nepakeis.

Gauti atsakymai sukėlė dar daugiau klausimų, todėl mūsų  profesinė sąjunga pasiūlė miesto administracijai organizuoti apskritojo stalo susitikimą, kuriame ir mokyklų direktoriai, ir savivaldybės administracija, ir darbuotojų atstovai galėtų pareikšti savo nuomonę dėl esamos padėties ir aptarti būdus, kaip spręsti skaudžiausias problemas, tačiau p. V. Račkauskas eilinį kartą nesutiko bendrauti ir konsultuotis su švietimo darbuotojais.

LŠPS Visagino susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.