Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

LŠPS atstovai dalyvavo Lenkijos mokytojų profesinės sąjungos suvažiavime (0)

2010 Lapkričio 30d.

2010 m. lapkričio 18-20 dienomis Varšuvoje vyko jubiliejinis – 40-asis Lenkijos mokytojų profesinės sąjungos (ZNP) suvažiavimas, kuriame, kaip Lietuvos mokytojų atstovai, dalyvavo LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius bei tarptautinė sekretorė Tatjana Babrauskienė. Suvažiavime taip pat dalyvavo profesinių sąjungų atstovai iš Bulgarijos, Estijos, Izraelio, Slovakijos, Prancūzijos, Rusijos, Rumunijos, Vokietijos ir Haičio.

Suvažiavimas prasidėjo iškilmingu paminklo, vaizduojančio mokyklinį suoliuką, gatvėje priešais įėjimą į ZNP būstinę atidengimu. ZNP iniciatyva skulptorius sukūrė paminklą mokiniui ir mokytojui. Tai yra vienintelis paminklas mokyklai Lenkijoje. Iškilmingame paminklo atidengime dalyvavo ir Varšuvos merė Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Oficialus suvažiavimo atidarymas prasidėjo profesinės sąjungos didžiojoje salėje. ZNP pirmininkas Sławomiras Broniarzas pasveikino delegatus ir svečius. Po jo kalbėjo Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas, kuris ne tik šiltai pasveikino susirinkusius, bet ir padėkojo visiems delegatams už profesinės sąjungos paramą, kurią ji suteikė Vyriausybei krizės metu ir supratimą, kurį jis nuolat jaučia. Po kalbos premjeras nusileido į salę, kalbėjosi su žmonėmis, spaudė jam draugiškai ištiestas rankas, pabendravo ir su mumis – tarptautiniais svečiais.

Tai šiek tiek mus nustebino, nes daugelyje šalių profesinių sąjungų ir vyriausybės santykiai labai įtempti. Lenkijoje vyriausybė ir profesinė sąjunga suranda bendrą kalbą. Retai kur ministras pirmininkas apskritai išdrįsta pasirodyti profesinės sąjungos suvažiavime, o ką jau kalbėti apie bičiuliavimąsi su delegatais.  

Suvažiavime taip pat dalyvavo ir pasisakė Ministro Pirmininko pavaduotojas Waldemar Pawlak, Lenkijos profesinių sąjungų konfederacijos (OPZZ) pirmininkas Jan Guz, Prezidento kanceliarijos valstybės sekretorė prof. Irena Wóycicka, Europos profesinių sąjungų švietimo komiteto (ETUCE) generalinis sekretorius Martin Romer, taip pat specialus svečias iš Haičio Fignole St-Cyr ir kiti garbingi svečiai.

Pagrindinės 40-ojo ZNP suvažiavimo temos: švietimo finansavimas, švietimo darbuotojų atlyginimai, mokytojų profesinė etika ir jų profesinis statusas, taip pat klausimai, susiję su visuomenės švietimu ir Mokytojų chartija.

Suvažiavimo delegatai išklausė pastarųjų ketverių metų ZNP veiklos ataskaitą ir patvirtino veiksmų programą kitam - 2010 – 2014 - laikotarpiui, taip pat aptarė ZNP įstatų pakeitimus ir paskutinę suvažiavimo dieną priėmė kelias rezoliucijas, dar vienai kadencijai (2010-2014) pirmininku išrinko Sławomirą Broniarzą.

Suvažiavime dalyvavo 289 delegatai. Jauniausias delegatas buvo 30 metų ir kilęs iš Silezijos, o seniausias deleguotas narys - 80 metų, atvykęs iš Žemutinės Silezijos.

Suvažiavimo metu organizuotame seminare LŠPS tarptautinė sekretorė T.Babrauskienė pristatė LŠPS organizaciją ir perskaitė pranešimą „Dėl jaunų narių pritraukimo strategijos kūrimo“. Visoje Europoje švietimo profesinės sąjungos „sensta“, todėl jų strategijose jaunimo pritraukimas ir darbas su jaunimu yra prioritetinė sritis. Seminaro dalyviai atkreipė dėmesį į tarptautinio jaunimo bendradarbiavimo svarbą, todėl čia pat buvo aptarti būdai, kaip suaktyvinti jaunų narių veiklą: organizuoti tarptautinius seminarus, mainų programas, susitikimus virtualioje erdvėje. 

Naujai išrinktas pirmininkas Sławomiras Broniarz rado laiko susitikti su LŠPS pirmininku Audriumi Jurgelevičiumi ir aptarti organizacijų bendradarbiavimo perspektyvas. Buvo sutarta bendradarbiavimą intensyvinti.

Foto reportažas:

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.