Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS taryba: prieš derantis dėl naujo Nacionalinio susitarimo, turi būti atsiskaityta už galiojančio susitarimo vykdymą (0)

2010 Lapkričio 29d.

Nuotraukoje – Kalėdinės dovanos švietimo ir mokslo ministrui: akiniai ir ausų krapštukai bei mokytojų peticija su virš 8000 parašų prieš atlyginimų „žirklių“ įvedimą

Šeštadienį posėdžiavusi Lietuvos švietimo profesinės sąjungos taryba nutarė, kad prieš pradedant derėtis dėl naujo Nacionalinio susitarimo, turi būti pasirašiusių šalių atsiskaityta, kaip buvo vykdomas praeitų metų pabaigoje pasirašytas susitarimas.

LŠPS pasigenda tiek Vyriausybės, tiek profesinių sąjungų centrų, pasirašiusių Nacionalinį susitarimą, išsamios analizės apie jo vykdymą. LŠPS taryba mano, kad Švietimo ir mokslo ministerija ne kartą pažeidė Nacionalinio susitarimo nuostatas.

Pirmiausiai pasitvirtino LŠPS nuogąstavimas, jog ŠMM įvesdama pedagoginių darbuotojų tarnybinių koeficientų „žirkles“, nemažai daliai darbuotojų sumažino darbo užmokestį nuo 2010 m. sausio 1 d. Tuo pažeidė Nacionaliniame susitarime buvusį punktą, kad vienintelį kartą biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo užmokestis laikinai mažinimas 8 proc. nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. iki 2011 m. sausio 1 d.

Antras pažeidimas, kai laikini darbo užmokesčio mažinimai tampa nuolatiniais. Nebuvo jokių derybų, kuriose Vyriausybė skaičiais ir argumentais įrodytų, jog darbo užmokesčio sumažinimus būtina pratęsti dar metams.

Be to, Vyriausybė susitarime buvo įsipareigojusi visus darbuotojams svarbius sprendimus derinti su socialiniais partneriais – profesinėmis sąjungomis, tačiau Vyriausybės narys – Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ne vieną savo įsakymą pasirašė nederinęs su LŠPS. Dėl to mokytojų atstovams teko ne kartą protestuoti.

Todėl negali būti pradėtos derybos dėl naujo Nacionalinio susitarimo, kol nėra ataskaitos ir paaiškinimų, kodėl nebuvo vykdomas pirmasis susitarimas.

Dar LŠPS tarybos posėdyje buvo diskutuota apie LR trišalės tarybos švietimo komiteto veiklą, apie 2011 metų biudžetą, svarstyta profesinės sąjungos veiklos finansinė atskaita, priimti sprendimai dėl LŠPS ataskaitinio rinkiminio suvažiavimo ir patvirtinti LŠPS atstovai į LPSK tarybą.

Po diskusijų apie 2011 metų valstybės biudžetą konstatuota, kad kitais metais mokytojų atlyginimai gali mažėti tik dėl krūvių mažėjimo. Bendras finansavimas išliks toks pat, nes moksleivio krepšelis nemažėja. Truputi lengviau bus darželių pedagogams, nes įvedus ikimokyklinio ugdymo krepšelį savivaldybės nebegalės tiek drastiškai mažinti šio sektoriaus finansavimo. LŠPS taryba nutarė stebėti biudžeto priėmimo eigą ir operatyviai reaguoti, jei bus ketinama priimti švietimui nepalankius sprendimus.

LŠPS taryba preliminariai nutarė profesinės sąjungos ataskaitinį rinkiminį suvažiavimą kviesti 2011 m. kovo 3 dieną, Vilniuje.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.